25 lut 2022

Zaginieni - Marcel Moss

 


Rok 2007. Zakochani Gabriela i Rafał spędzają romantyczny weekend nad jeziorem. Pewnej nocy zostają napadnięci we własnym namiocie. Gdy dziewczyna odzyskuje przytomność, nigdzie nie może znaleźć Rafała. Podejrzenia padają na narkomana Jacka, który tamtej nocy biwakował nieopodal ze znajomymi. Wkrótce mężczyzna zostaje uznany przez sąd za winnego zabójstwa Rafała i ukrycia zwłok.

Kilkanaście lat później Jacek zgłasza się do Agencji Poszukiwań Osób Zaginionych „ECHO”. Mężczyzna wierzy, że padł ofiarą spisku, a Rafał wciąż żyje.

Ignacy „Igi” Sznyder oraz jego wspólniczka Sandra Milton udają się do rodzinnej wsi klienta. Wkrótce uzmysławiają sobie, że dotarcie do prawdy może być niemożliwe w sytuacji, gdy nikt nie jest z nimi szczery.

Co tak naprawdę wydarzyło się tamtej tragicznej nocy nad Jeziorem Białym? I gdzie jest Rafał?


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

***

Po twórczość Marcela Mossa sięgam w ciemno – uwielbiam jego książki. Zaginieni zapowiadali się naprawdę dobrze i muszę przyznać, że najnowsza historia wciągnęła mnie na maksa. Może nie od samego początku, ale po jakiś 100 str. przepadłam na dobre.

Wspólny wypad Gabrieli i Rafała kończy się tragicznie, bowiem wraca z niego jedynie Gabi, której również przydarzyła się krzywda. Za wszystkie przewinienia zostaje ukarany Jacek. Kilkanaście lat później mężczyzna wychodzi na wolność i chce dowiedzieć się prawdy – bowiem on sam uważa, że Rafał wciąż żyje.

Sekrety i kłamstwa są tutaj na porządku dziennym. Sprawą zajmują się Sandra i Igi – ludzie z ECHO, agencji, która szuka zaginionych osób. Nie dość, że sami zmagają się ze swoimi problemami, to ta sprawa spędza im sen z powiek. Większość czasu spędza przy niej jednak Sandra, która szybko się przekonuje, że poznane przez nią osoby po prostu kłamią. 

Przyznaję się bez bicia, że Autorowi udało się mnie zaskoczyć i to nie jeden raz. Nie ma też skrupułów i podejmuje decyzje, których czytelnik by się nie spodziewał. 

Lekturę pochłonęłam. Nie mogę doczekać się kolejnej części. 

Polecam!


Tytuł: Zaginieni
Autor: Marcel Moss
Ilość stron: 352
Wydawnictwo Filia


Za możliwość lektury serdecznie dziękuję Wydawnictwu Filia.7 komentarzy:

Serdecznie dziękuję za każdy komentarz! Staram się odwiedzać Wasze blogi na tyle, na ile pozwala mi czas. Jeśli macie pomysł na jakiś post inny niż recenzje książek - jestem otwarta na sugestie. Mogą to być posty związane z nauką języków obcych, tłumaczeniem seriali, czy innego typu.
Jeśli masz pytania to zapraszam do kontaktu: misako.amaya@wp.pl

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia