21 lut 2022

Gravity of us - Phil Stamper PRZEDPREMIEROWO


To nie jest kolejna rozprawka w szkolnym stylu, to czuła i mądra opowieść o miłości między dwoma młodymi chłopakami.

Cal chce być dziennikarzem. Jest już w połowie drogi do sukcesu, dzięki koncie na FlashFame z pół milionem obserwujących i perspektywą stażu w Buzzfeed. Ambitne plany pokrzyżuje mu jednak wybranie jego taty pilota do głośnej misji NASA na Marsa. Wkrótce Cal razem z rodzicami zostawia Brooklyn na rzecz gorącego i wilgotnego Houston. Nagle życie chłopaka zamienia się w telewizyjne reality show - z ciągle kłócącymi się rodzicami i odgrywaniem ról idealnej amerykańskiej rodziny na potrzeby medialnego spektaklu.

A potem Cal spotyka Leona, którego mama jest astronautką w tej samej misji. I w zawrotnym tempie traci dla niego głowę. Cal i Leon stają się dla siebie oazą spokoju pośród oceanu szaleństwa. Wraz z rozwojem ich relacji, wzrasta gorączkowa atmosfera wokół misji na Marsa. Kiedy na jaw wychodzą ukryte motywy stojące za programem, Cal musi znaleźć sposób na odkrycie prawdy bez ranienia tych, na których najbardziej mu zależy.

Porzucone marzenia, nagła przeprowadzka, medialne zamieszanie i brudne sekrety, które mogą okazać się początkiem końca wielkiej misji. W całym tym szaleństwie, jedyną stałą wydaje się być związek z nowo poznanym Leonem. Czy w tej miłości warto się zatracić?


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

***

Z wielką chęcią sięgnęłam po tę książkę. Jeśli dobrze pamiętam, jest to także moja pierwsza lektura, w której bohaterzy są m.in. homoseksualni. Byłam ciekawa sama siebie, jak całość odbiorę i powiem szczerze, że zaskoczyłam się bardzo pozytywnie.

To, co bardzo mi się podoba, to fakt, że bohaterowie nie są tutaj idealni. Ani ci główni, ani ci drugoplanowi. Każdy z nich ma jakieś wady, popełnia błędy, z których potem stara się wyciągnąć odpowiednie wnioski.

Cal jest fajnym chłopakiem – może nie do końca idealny z niego przyjaciel, ale stara się. Czasami czuje się zagubiony i wcale mu się nie dziwię. Staje przed ogromnym wyzwaniem, tak samo jak jego ojciec, który ma wziąć udział w misji NASA. Tylko czy wybór jego ojca do misji nie był nieprzypadkowy?

W nowym miejscu poznaje Leona, który staje się bliski jemu sercu. Leon również walczy ze swoimi problemami. Ale i tak wszystko w pewnym momencie się komplikuje.

Fajne jest także to, że faktycznie zostało nam przedstawione NASA. Całość naprawdę kręci się wokół tego. Nie jest to jakiś tam sobie wątek poboczny. Odgrywa on ważną rolę. Oprócz tego pojawiają się rozdziały, które w odniesieniu do pozostałych czymś się różnią, ale nie chcę zdradzać zbyt wiele :D

Czytało mi się dobrze, choć nieidealnie. Bywały momenty, kiedy lektura mi się przedłużała, ale koniec końców naprawdę się wciągnęłam i przy końcu nie mogłam się już oderwać od czytania.

Dobra czwórka jak najbardziej się należy 😊


Tytuł: Gravity of us
Autor: Phil Stamper
Data premiery: 23.02.2022
Ilość stron: 344
Wydawnictwo Jaguar


 

Za możliwość lektury serdecznie dziękuję Wydawnictwu Jaguar.3 komentarze:

  1. Z wątkiem homoseksualnym czytałam kilka książek. Może kiedyś po tę sięgnę 😉

    OdpowiedzUsuń
  2. Myślę, że mogłabym się skusić na tę książkę. Lubię bowiem takie klimaty.

    OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za każdy komentarz! Staram się odwiedzać Wasze blogi na tyle, na ile pozwala mi czas. Jeśli macie pomysł na jakiś post inny niż recenzje książek - jestem otwarta na sugestie. Mogą to być posty związane z nauką języków obcych, tłumaczeniem seriali, czy innego typu.
Jeśli masz pytania to zapraszam do kontaktu: misako.amaya@wp.pl

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia