16 lut 2022

Deeply - Ava Reed PREMIERA

 


Przekraczanie własnych ograniczeń i zaczynanie wszystkiego od nowa nie jest łatwe, zwłaszcza jeśli strach potrafi paraliżować każdy krok. Jednak dwudziestojednoletnia Zoey próbuje udowodnić sobie, że jest to możliwe. Dlatego decyduje się na powrót do miasta, w którym doświadczyła największej traumy swojego życia. Przyjeżdża do Seattle, wprowadza się do mieszkania starszego brata, gdzie mieszka już kilka osób, i zaczyna studiować na pobliskiej uczelni. 

Jednym z jej współlokatorów jest Dylan – przystojny, męski, łagodny i wzbudzający zaufanie młody mężczyzna. Zoey nie wie jednak, że został on – podobnie jak ona – ciężko doświadczony przez los i że – w przeciwieństwie do niej – nie jest jeszcze gotowy, żeby wyjść z ukrycia i przyznać się do swoich ułomności. 

Czy tych dwoje odnajdzie do siebie drogę? Czy przyjaźń i wzajemna sympatia wystarczą, żeby przestać się bać i stworzyć związek?


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

***

Z wielką niecierpliwością czekałam na finał serii In Love, która ma szczególne miejsce w moim sercu. Muszę przyznać, że Deeply to idealnie zwieńczenie całości.

Zoey wraca do miasta, w którym w przeszłości stała jej się okropna krzywda. Nie chce, by ta dyktowała jej życie. Dziewczyna pragnie postawić na swoim, dlatego też zamieszkuje ze swoim starszym bratem.

Dylan kiedyś popełnił okropny błąd, który kosztował go wiele. Dlatego też przeniósł się do Seattle, by zacząć od nowa, ale w przeciwieństwo do Zoey, Dylan nie jest gotów, by wyjść z ukrycia.

To, co bardzo mi się tutaj podoba to fakt, że autorka skupiła się na prawdziwych uczuciach bohaterów. Pokazała, że traumy, które ich dotknęły, bardzo odcisnęły się na ich duszach. Wiele czasu zajęło im przetrawienie tego wszystkiego. Z każdą stroną kibicujemy zarówno Zoey, jak i Dylanowi. Pod tym względem dziewczyna jest odważniejsza od chłopaka. Myślę, że to też jest ważne, pokazanie, iż mężczyźni mają problem z radzeniem sobie z niektórymi przeżyciami, że też się czegoś wstydzą. Zazwyczaj takie zachowywanie było przypisywane do kobiet.

Nie znajdziemy tutaj nie wiadomo jakich uniesień seksualnych i to też bardzo mi się podoba, bo uważam, że w przypadku tej historii byłoby to nie na miejscu. Pierwsze skrzypce miały grać uczucie, walka z traumą, nauka nowego życia i tak też było. 

Jestem oczarowana całą serią. Każdą część dawkowałam, nie potrafiłam przeczytać na raz, bo po prostu szkoda było mi się rozstawać z bohaterami. Wszystkich bardzo polubiłam, byli bardzo prawdziwi. Autorka świetnie przedstawiła ich przeżycia.

Cóż mogę więcej napisać – gorąco polecam! Koniecznie musicie przeczytać 😉

Tytuł: Deeply
Autorka: Ava Reed
Ilość stron: 360
Wydawnictwo Jaguar


Za możliwość lektury serdecznie dziękuję Wydawnictwu Jaguar.
6 komentarzy:

 1. Świetnie, że cała seria wywarła na tobie tak dobre wrażenie 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Jeszcze nie znam tej autorki, ale zapamiętam sobie ten tytuł na przyszłość, kiedy będę chciała przeczytać opowieść w tym stylu :)

  Pozdrawiam Zakładka do Przyszłości

  OdpowiedzUsuń
 3. 2 pierwsze tomy bardzo mi się podobały, ten jeszcze przede mną :)

  OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za każdy komentarz! Staram się odwiedzać Wasze blogi na tyle, na ile pozwala mi czas. Jeśli macie pomysł na jakiś post inny niż recenzje książek - jestem otwarta na sugestie. Mogą to być posty związane z nauką języków obcych, tłumaczeniem seriali, czy innego typu.
Jeśli masz pytania to zapraszam do kontaktu: misako.amaya@wp.pl

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia