19 lip 2021

The Arrowood Brothers. Tom 4 Zostań dla mnie - Corinne Michaels


Jacob robi karierę filmową w Hollywood. Jako przystojny kawaler jest obiektem zainteresowania paparazzi i prasy plotkarskiej. Nie pasuje do małego Sugarloaf, ale zgodnie z ostatnią wolą ojca musi tu spędzić sześć miesięcy. Kiedy spotyka Brennę Allen, jego świat staje na głowie. Czy wykorzysta szansę na prawdziwą miłość i znajdzie powód, by zostać w swoim rodzinnym miasteczku?

„Hollywood nauczył mnie wszystkiego, co wiem o związkach, prócz tego, jak w nich trwać. Jako aktor stałem się mistrzem udawania. Udawania, że koszmarne dzieciństwo nie miało na mnie wpływu. Udawania, że wszystko w porządku. Udawania, że wiem, jak ocalić siebie, dziewczynę, cały ten przeklęty świat.

Zawsze jednak znałem prawdę – nie jestem niczyim bohaterem.

Do czasu, kiedy muszę wrócić do Sugarloaf na sześć miesięcy, a Brenna Allen daje mi szansę udowodnienia, że mogę zostać jej bohaterem. Ona jest wszystkim, czego pragnąłem, a czego nie mogę mieć. Jej złamane serce, piękna twarz i cudowne dzieci wywracają mój świat do góry nogami. Zamiast przygotowywać się do następnej głównej roli, zaczynam reżyserować sztukę teatralną w miejscowym gimnazjum.

Wszystko dla samotnej matki z małego miasteczka.

Byle tylko zobaczyć jej uśmiech.

Im dłużej tu jestem, tym bardziej chcę zostać. Dla niej. Zacząć życie od nowa w miejscu, do którego nigdy nie chciałem wracać.

Kiedy jednak wszystko się komplikuje, muszę zdecydować, czy dla kobiety, którą kocham, lepiej będzie, jeśli zostanę czy wyjadę?”

Czwarta część opowieści, której bohaterami są bracia Connor, Declan, Sean i Jacob Arrowoodowie. Po śmierci znienawidzonego ojca powracają w rodzinne strony, by wypełnić jego ostatnią wolę. Każdego z nich czeka konfrontacja z przeszłością i własnymi uczuciami. Każdy musi podjąć decyzję, która radykalnie odmieni jego życie.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

***

No i mamy finał serii o braciach Arrowood – muszę przyznać, że całą serię uwielbiam i na każdą część czekałam z zapartym tchem.

Tutaj poznajemy bliżej Jacoba, który robi karierę filmową w Hollywood. Mamy jeszcze Brennę – wdowę wraz z dwójką dzieci. Jak sobie ta dwójka poradzi z nowymi uczuciami i rzeczywistością?

Od początku wciągnęłam się w tę historię – Brenna jest ciepłą kobietą, która wciąż przeżywa utratę swojego męża. Pojawia się Jacob, który wzbudza w niej nowe uczucia. Czuje się z tego powodu winna, ale czy słusznie?

Jacob to taki śmieszek, ale jednocześnie ma ogromne serce i z chęcią pomaga dzieciom, bo doskonale wie, jak im może być ciężko. Zarzeka się, że nie chce takiego szalonego życia, jakie ma, dla swojej dziewczyny, dlatego też stroni od związków. Ale czy w przypadku Brenny będzie potrafił się powstrzymać?

Wydaje mi się, że ostatnia część serii jest trochę mniej dramatyczna niż pozostałe. Podejrzewam, że nie wszyscy ze mną się zgodzą, ale to było moje pierwsze odczucie po skończeniu lektury.

Czytało mi się bardzo dobrze. Rozdziały nie są długie, nie mamy tutaj zbędnych opisów. Wszystkich bohaterów się lubi, a ich relacje są bardzo naturalne.

Polecam nie tylko tę część, ale i całą serię!

Tytuł: Zostań dla mnie
Seria: The Arrowood Brothers
Autorka: Corinne Michaels
Ilość stron: 384

Za możliwość lektury serdecznie dziękuję Wydawnictwu Muza.6 komentarzy:

 1. Bardzo chcę sięgnąć po książki tej autorki i mam nadzieję, że w końcu to się uda :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dobrze, że lubi się wszystkich bohaterów. Interesująca pozycja.

  OdpowiedzUsuń
 3. Przyjemnie mi się czytało tomy tej serii, ale nie zaliczyłabym ich do ulubionych książek.

  OdpowiedzUsuń
 4. Odkąd raz nie spodobała mi się mocno jedna książka autorki, jestem ostrożna przy wyborach kolejnych lektur, ale nie wykluczam, że mogłabym do tych historii wrócić :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Fajnie, ze seria ma przyzwoity poziom i czwarty tom jest dobry.


  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za każdy komentarz! Staram się odwiedzać Wasze blogi na tyle, na ile pozwala mi czas. Jeśli macie pomysł na jakiś post inny niż recenzje książek - jestem otwarta na sugestie. Mogą to być posty związane z nauką języków obcych, tłumaczeniem seriali, czy innego typu.
Jeśli masz pytania to zapraszam do kontaktu: misako.amaya@wp.pl

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia