16 lip 2021

Tego nie mogę ci powiedzieć - Justyna Sznajder


Jeden moment, który zmienia wszystko.

Karolina to dziewczyna z dobrego domu, której świat wywrócił się do góry nogami. Odcina się od znajomych i całe dnie spędza w domu, składając origami lub grając w LOL-a. To właśnie w tej grze poznaje Kubę, chłopaka z zupełnie innego środowiska. Jego codzienność to stosujący przemoc ojciec, zastraszona matka oraz młodsze rodzeństwo, które chłopak chciałby uchronić przed złem tego świata. Gdy między Kubą a Karoliną powstaje więź wykraczająca poza przyjaźń z Internetu, postanawiają spotkać się w realu. Czy będą w stanie się w ogóle porozumieć? Czy Karolina wreszcie zdradzi Kubie swój największy sekret? Ten, który do tej pory zbywała krótkim „tego nie mogę ci powiedzieć”?

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

***

Nie zastanawiałam się długo nad tą lekturą, bowiem bardzo wpisywała się w mój gust czytelniczy. I muszę przyznać, że była dobra. Może nie świetna, ale dobra.

Karolina zamknęła się w domu. Pewne wydarzenie sprawiło, że odcięła się od świata. Dość długo nie wiemy, co takiego się wydarzyło. Swój czas spędzała w sieci, gdzie poznała Kubę – chłopaka z własnymi problemami w domu. Nawiązali wspólną relację, którą przenieśli do rozmów poza grą. Kuba pragnie spotkać się z nią na żywo, ale Karolina ciągle ucina temat. W końcu jednak ulega. Czy będą w stanie się porozumieć poza siecią? Czy Karolina wyjawi mu swój największy sekret?

Autorka świetnie przedstawiła wszystkie emocje, które targały bohaterami. Zagłębiamy się w ich myślenie, a co za tym idzie, mamy tutaj dużo opisów, a raczej wyjaśnień. Narracja przeważa nad dialogiem, co czasem było dla mnie nudne, ale uważam, że te wszystkie wyjaśnienia były po prostu potrzebne.

Karolina i Kuba są bardzo prawdziwi – tak samo jak ich problemy. Możemy spojrzeć na nie z punktu widzenia nastolatków, którzy myślą na swój sposób.

Ogólnie czytało mi się dobrze. Może nie była to porywająca lektura, ale naprawdę dobra i myślę, że warto, byście po nią sięgnęli.

Tytuł: Tego nie mogę ci powiedzieć
Autorka: Justyna Sznajder
Ilość stron: 240


Za możliwość lektury serdecznie dziękuję Wydawnictwu Young.5 komentarzy:

 1. Ta książka na pewno znajdzie swoich sympatyków.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wątpię, że po nią sięgnę, ale n pewno spodoba się innym.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 3. Jeśli nadarzy się okazja to przeczytam tę książkę, ale specjalnie nie będę jej szukała.

  OdpowiedzUsuń
 4. Mimo, że piszesz o książce w miarę pozytywnie, raczej mnie do niej nie ciągnie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Przez Twoją rekomendację, jestem skłonna po nią sięgnąć :)

  OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za każdy komentarz! Staram się odwiedzać Wasze blogi na tyle, na ile pozwala mi czas. Jeśli macie pomysł na jakiś post inny niż recenzje książek - jestem otwarta na sugestie. Mogą to być posty związane z nauką języków obcych, tłumaczeniem seriali, czy innego typu.
Jeśli masz pytania to zapraszam do kontaktu: misako.amaya@wp.pl

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia