12 lip 2021

Będziesz tego żałować - Alicja Sinicka


Uciekała przed niebezpieczeństwem. Azyl okazał się pułapką.

Po brutalnym ataku na jej najlepszą przyjaciółkę Iga nie czuje się już bezpiecznie w swoim mieszkaniu. Zmęczona ciągłym oglądaniem się za siebie i przeczuciem, że jest obserwowana, decyduje się na przeprowadzkę. 

Osiedle Marzeń kusi ją obietnicą bezpieczeństwa. Wysokie mury, nowoczesny system ochrony i zamknięta społeczność, która doskonale ją rozumie. Musi tylko zgodzić się na kilka zasad, które na pierwszy rzut oka wydają się dość ekscentryczne. Czego jednak nie robi się dla spokoju? 

Po kilku tygodniach zostają jej przedstawione nowe zasady. Bardziej... specyficzne. Jaką cenę będzie musiała zapłacić za to, aby schować się przed całym światem?

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

***

Książki Alicji Sinickiej bardzo mi się podobają, choć nie pozostają bez mankamentów. Jednak nie przeszkadzają one tak bardzo w lekturze. Z przyjemnością sięgnęłam po jej nową historię, ale muszę przyznać, że chyba spodziewałam się większego wow i szoku.

Iga nie czuje się bezpiecznie w swoim otoczeniu po tym, jak ktoś napadł na jej najlepszą przyjaciółkę. Atak był brutalny, a jego skutkiem utrata pamięci z ostatniego czasu. Iga ma wrażenie, że wpada w paranoję. Boi się wychodzić z domu na zakupy, czy nawet do pracy. Wybawić ją od tego ma Osiedle Marzeń – nowoczesne miejsce, bezpieczne i pełne zasad, a jak się z czasem okazuje, bardzo dziwnych zasad. Czy Iga im się podporządkuje? Czy faktycznie będzie tam bezpieczna? A może to też podstęp?

Czytało mi się naprawdę dobrze. Byłam zaciekawiona, momentami ciężko było mi się oderwać od lektury. Wydaje mi się, że nawet nie przypuszczałam, kto za tym wszystkim stoi. Jednak czegoś mi tutaj zabrakło. Myślałam, że wyjaśnienie na temat tajemniczych pięter będzie bardziej hmm… Szokujące. A tym czasem po prostu wzruszyłam ramionami. Całość również nie zaskoczyła mnie tak bardzo, jak się tego spodziewałam. Są to jednak małe minusy, które nie przeszkadzają, bo całość oceniam naprawdę dobrze i mogę polecić :)

Tytuł: Będziesz tego żałować
Seria: Uwikłane
Autorka: Alicja Sinicka
Ilość stron: 360

Za możliwość lektury serdecznie dziękuję Wydawnictwu Kobiece.5 komentarzy:

 1. Chciałabym przeczytać tę książkę 😃

  OdpowiedzUsuń
 2. Tej książki autorki jeszcze nie czytałam, więc wszystko przede mną.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja jeszcze nie skończyłam czytać Służącej tej autorki, po którą sięgnęłam niedługo po premierze.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 4. Ta książka czeka na mnie cierpliwie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Opis wydawnictwa brzmi świetnie. Serio, mało książek po opisie tak mnie do siebie przyciąga. Jestem jej bardzo ciekawa :)

  OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za każdy komentarz! Staram się odwiedzać Wasze blogi na tyle, na ile pozwala mi czas. Jeśli macie pomysł na jakiś post inny niż recenzje książek - jestem otwarta na sugestie. Mogą to być posty związane z nauką języków obcych, tłumaczeniem seriali, czy innego typu.
Jeśli masz pytania to zapraszam do kontaktu: misako.amaya@wp.pl

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia