3 lip 2021

Fascynacja - Adrian BednarekKiedy miłość jest inspiracją dla zbrodni.

Pisanie opowiadań kryminalnych jest dla 23-letniego Oskara formą terapii, pomagającą zapomnieć mu o dramacie z przeszłości. W poszukiwaniu inspiracji młody mężczyzna udaje się na pogrzeb brutalnie zamordowanej nastolatki. Tam poznaje Luizę, piękną dziewczynę z wyższych sfer, która wkrótce odmieni jego życie. Tymczasem pojawiają się doniesienia o kolejnych ofiarach seryjnego mordercy, ochrzczonego przez dziennikarzy mianem Łowcy Nimfetek. Oskar, zbliżając się do Luizy odkrywa zaskakujące poszlaki, łączące ludzi z jej otoczenia z serią makabrycznych morderstw. To rozpętuje lawinę zdarzeń, których finału nikt nie jest w stanie przewidzieć.

Adrian Bednarek zdążył już przyzwyczaić swoich fanów do intrygi kryminalnej na najwyższym poziomie skomplikowania i do wiarygodnych psychologicznie sylwetek wykreowanych postaci. I tym razem z pewnością ich nie zawiedzie.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

***

Rzadko kiedy czytam książki z tego gatunku, ale muszę przyznać, że cieszę się, iż przeczytałam Inspirację, która zaczęła ten cykl. Fascynacja jest idealnym zwieńczeniem historii o Oskarze Blajerze!

Nie spodziewałam się, że ostatni tom o Oskarze spodoba mi się i to tak bardzo! Pierwszym tom był ciekawy, ale nie byłam aż pod takim wrażeniem. Drugi tom czytało mi się już o wiele lepiej i byłam jeszcze bardziej ciekawa całej tej historii. A Fascynacja to już w ogóle w moim mniemaniu pozamiatała wszystko.

Od początku do końca byłam ciekawa, co takiego Oskar sobie wymyślił i w ogóle jak skończy się jego historia. Ani przez chwilę się nie nudziłam. Autor zadbał o to, żeby nie było czasu na nudę, naprawdę. Zaskoczył mnie nie jeden raz. W dodatku nie spodziewałam się takiego zakończenia, jakie zaserwował nam Autor. Ogólnie nie spodziewałam się tego, że pokieruje Oskarem w tę stronę.

Czytało mi się super, o czym już wspomniałam. Rozdziały są różnej długości, ale to mi jakoś specjalnie nie przeszkadzało, a wiecie, że przywiązuję do tego dużą uwagę.

Czy polecam? Tak! Jak najbardziej! Nawet jeśli pierwszy tom do Was nie przemówił, to uwierzcie mi, ale kolejne już to zrobią :)

Tytuł: Fascynacja
Autor: Adrian Bednarek
Ilość stron: 510

Za możliwość lektury serdecznie dziękuję Wydawnictwu NOVAE RES.7 komentarzy:

Serdecznie dziękuję za każdy komentarz! Staram się odwiedzać Wasze blogi na tyle, na ile pozwala mi czas. Jeśli macie pomysł na jakiś post inny niż recenzje książek - jestem otwarta na sugestie. Mogą to być posty związane z nauką języków obcych, tłumaczeniem seriali, czy innego typu.
Jeśli masz pytania to zapraszam do kontaktu: misako.amaya@wp.pl

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia