22 lip 2021

California Boy - Anna BellonDanny od zawsze miał tylko jeden cel: dostać się do NHL. Kiedy przeprowadza się do zimnej Minnesoty, by zostać napastnikiem Lwów, chce dać z siebie wszystko i skupić się na hokeju. Plany jednak biorą w łeb, gdy na jego drodze staje Lizzy, aspirująca malarka.

Lizzy od lat ucieka przed swoją przeszłością. Nowy obraz na zamówienie budzi wspomnienia, które dawno już pogrzebała. Rodziny się nie wybiera, a teraz Lizzy ma więcej do stracenia, niż kiedykolwiek wcześniej. Tym razem na szali stoi nie tylko jej przyszłość, ale także Danny’ego. Wspólnie mogą wygrać to starcie, jeśli tylko będą grać w jednej drużynie.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

***

Twórczość Autorki poznałam dość późno, ale bardzo polubiłam się z jej historiami. Dlatego też chętnie sięgnęłam po nowość.

I powiem szczerze, że chyba oczekiwałam dużo więcej niż to, co dostałam. Zauważyłam, że historie Ani są dość osobliwe i dla niej charakterystyczne, co bardzo jest na plus. Od razu czuć jej styl, który przypadł mi do gustu.

Danny skupia się na hokeju, a Lizzy to malarka, której jedno zamówienie na obraz sprawia, że bolesna przeszłość puka do zamkniętych drzwi. Ta dwójka trafia na siebie i szybko się okazuje, iż być może będą musieli pozmieniać swoje plany na przyszłość. Czy pewne kłopoty im w tym nie przeszkodzą?

Żadne z nich nie jest przerysowane. Myślałam, że Danny będzie może jakimś zbyt pewnym siebie przystojniakiem, a tym czasem to naprawdę fajny chłopak. Ksywka California Boy oddaje jego wygląd, ale charakter już nie :D Lizzy też jest w porządku dziewczyną.

Lektura nie jest nudna, aczkolwiek nie dzieje się tutaj też nie wiadomo co. Po prostu taka bardziej realna historia. Na plus zasługują również opisy rozgrywek. Widać, że Autorka jest fanką hokeju i zgłębiła temat. Czułam się tak, jakbym faktycznie była świadkiem meczów, w których grały Lwy :)

Czegoś mi tutaj zabrakło, ale nie umiem wskazać czego. Jednak jestem bardzo zadowolona z lektury i nie uważam czasu za stracony. Okładka za to jest świetna.

Podsumowując – polecam i czekam na kolejne historie!

Tytuł: California Boy
Autorka: Anna Bellon
Ilość stron: 300

Za możliwość lektury serdecznie dziękuję Wydawnictwu Szósty Zmysł.4 komentarze:

Serdecznie dziękuję za każdy komentarz! Staram się odwiedzać Wasze blogi na tyle, na ile pozwala mi czas. Jeśli macie pomysł na jakiś post inny niż recenzje książek - jestem otwarta na sugestie. Mogą to być posty związane z nauką języków obcych, tłumaczeniem seriali, czy innego typu.
Jeśli masz pytania to zapraszam do kontaktu: misako.amaya@wp.pl

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia