14 paź 2020

Seksowny duet. Tom 1 Grzeszny zdobywca Tom 2 Grzeszne Gierki - Laurelin Paige

 Cześć!

Te dwa tomy postanowiłam zrecenzować w jednym poście, ponieważ przeczytałam je na raz :D Stwierdziłam, że bez sensu będzie pisać dwie osobne, jak mogę to zrobić od razu :) A skoro przeczytałam je na raz, to znaczy, że lektura była wciągająca!

Weston wiele zawdzięcza swojemu przyjacielowi Donovanowi, który jednocześnie jest jego wspólnikiem. Pewnego dnia ten mu oznajmia, że weźmie ślub z pewną kobietą - wszystko dla korzyści biznesowych. Młoda Elizabeth chce ratować rodzinną firmę, którą odziedziczy, jeśli wyjdzie za mąż. Zaaranżowane małżeństwo ma pomóc tej dwójce, jeśli chodzi o biznes. Wydaje się być nieszkodliwe. Ale czy aby na pewno? Czy wytrzymają ze sobą wystarczająco czasu? Czy zniosą siebie nawzajem?

Te dwa tomy na tle Perwersyjnego bogacza i Perwersyjnej miłości wypadają naprawdę niewinnie :D. Owszem, mamy momentami tutaj dużo seksu, ale nie jest on tak perwersyjny jak w przypadku poprzedniej serii - co nie znaczy, że to coś gorszego. Śmiało mogę napisać, że przy tych dwóch książkach bawiłam się naprawdę dobrze i o wiele lepiej niż przy Kuszącym duecie.

Ilość stron: 292

Weston to prawdziwy playboy. Przystojniak, posiada pieniądze, super firmę, może mieć każdą pannę. Lubi pokazywać innym jak się obściskuje. To w sumie nawet go podnieca. Nigdy nie myślał o stałym związku, a co dopiero o ślubie - co prawda ma to być udawane małżeństwo, ale celibat ma obowiązywać.
Polubiłam Westona. Myślę, że podobnie jak Elizabeth, ciągle darłabym z nim koty. I choć wydaje się być dupkiem, powie co myśli, to ten głupek ma uczucia i serce. Zwłaszcza, kiedy poznajemy jego przeszłość dowiadujemy się, że jest naprawdę dobrym człowiekiem.

Jeśli chodzi o Elizabeth, to mamy okazję poznać ją już w Kuszącym duecie - i tam bardzo jej nie lubiłam. Choć niewiele o niej można było przeczytać, to jakoś nie zdobyła mojej sympatii. A tutaj wszystko zmieniło się o sto osiemdziesiąt stopni. Bardzo polubiłam dziewczynę, bo jak na swój młody wiek, myśli poważnie o pracy i ciągle chce się uczyć, doskonalić. Wydaje się być ostra, zimna, ale to tylko maska. Pod nią jest niepewna siebie dziewczyna, która czasami w siebie wątpi.

Jak możecie się domyśleć między tą dwójką pojawi się w końcu uczucie - jednak żadne z nich długo się do tego nie przyznaje przez co myślą, że ta druga osoba nie jest zainteresowana. Takie trochę błędne koło, bo zamiast powiedzieć wprost (bo przecież ciągle to robią), to oni udają.

Pojawiają się także momenty z poprzedniej serii, opisane z perspektywy tej sytuacji, a co za tym idzie, mamy tu też Sabrinę. Nie wiele, ale jednak.

Pierwszy tom kończy się w takim momencie, że ciężko nie sięgnąć po drugi.

Ilość stron: 288

Niby czytelnik miał nadzieję na happy end, a tu nagle wszystko się komplikuje bohaterom. Jednak Weston i Elizabeth nie zamierzają się poddawać. Weston chce wymyślić jakieś wyjście podczas ich miesiąca miodowego na Hawajach. Tam grają w grę - udają, że spotykają się po raz pierwszy i w ten sposób chcą poznać swoją przeszłość. 

Ten tom również dobrze mi się czytało, ale momentami było już trochę mdło. W sensie takim, że ciągle krążyli wokół tego, jak poradzić sobie z zaistniałą sytuacją. Jedno jest mądrzejsze od drugiego. Jednak przy ich wybuchowych charakterach nie można się nudzić. Uwierzcie mi.

Podczas lektury kibicowałam bohaterom, czytałam z zapartym tchem i się śmiałam. Dialogi były zabawne, naturalne. Ich potyczki słowny wywoływały uśmiech na twarzy. Styl jest prosty, tak samo język, jakim posługuje się Autorka, a to wszystko przyczynia się do tego, że książki czyta się szybko. Nie ma długich opisów. Narracja prowadzona jest z perspektywy Westona i Elizabeth. Ja sama nie mam do czego się przyczepić.

Cóż mogę jeszcze napisać. Nie pozostaje mi nic innego jak polecić Wam tę serię. Seks, dobry humor, mocne charaktery, potyczki słowne. Jednym słowem dobra zabawa na wieczór przy lampce wina (albo przy herbatce).

Czytaliście już?

Za możliwość lektury serdecznie dziękuję Wydawnictwu Kobiece.
12 komentarzy:

Serdecznie dziękuję za każdy komentarz! Staram się odwiedzać Wasze blogi na tyle, na ile pozwala mi czas. Jeśli macie pomysł na jakiś post inny niż recenzje książek - jestem otwarta na sugestie. Mogą to być posty związane z nauką języków obcych, tłumaczeniem seriali, czy innego typu.
Jeśli masz pytania to zapraszam do kontaktu: misako.amaya@wp.pl

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia