9 paź 2020

Piątkowe polecajki #1 - nowy cykl na blogu i Instagramie

 


Dzisiaj chciałabym zaprosić Was na pierwszą serię, która będzie się pojawiać tutaj na blogu i na Instagramie. 

W Piątkowych polecajkach będziecie mogli przeczytać o książkach, które polecają sami znani nam polscy autorzy.

Cykl ten rozpoczyna Martyna Senator:

Tegoroczna jesień obfituje w cudowne premiery. Na rynku właśnie ukazało się wznowienie debiutu Anny Bellon, czyli „Uratuj mnie”, które rozpoczyna muzyczną serię „The Last Regret”. Czytałam tę książkę wiele lat temu i nadal wspominam ją z ogromnym sentymentem. Polubiłam bohaterów do tego stopnia, że z chęcią ponownie zanurzę się w lekturze i pozwolę, aby muzyka wypływająca z kart powieści na nowo rozbrzmiała w mojej duszy.

Kolejną książką (a właściwie książkami), które z pewnością rozgrzeją Wasze serca w te chłodne jesienne wieczory jest dylogia „Landon & Shay” autorstwa Brittainy C.Cherry. Opisana historia porusza m.in. temat depresji, ale nie jest przytłaczająca. Obok mrocznych momentów pojawiają się chwile pełne światła i nadziei, które podkreślają jak ważne w życiu są miłość oraz wsparcie bliskich. Mamy tu elementy, które niesamowicie cenię w powieściach, a mianowicie: piękny język, piękny styl i całe mnóstwo emocji.

Na koniec chciałabym wspomnieć o książce, która ma w moim miejscu szczególne miejsce. Mowa o „Spragnieni by żyć” Anny Szafrańskiej. To nie jest typowa historia dwojga młodych ludzi z poharataną przeszłością. To piękna i poruszająca powieść o stracie, społecznym wykluczeniu oraz przyjaźni, która przeradza się w miłość. Zachwyca intensywnością przeżyć i siłą przekazu, a tym samym zapada w pamięć. I serce.


Bardzo dziękuję Martynie, która zgodziła się napisać kilka słów! Mam nadzieję, że zachęciła Was do tych tytułów. Ja sama planuję dać szansę Landon & Shay, która do tej pory odstraszała mnie swoją okładką :) Spragnieni by żyć już za mną i również kilka postów niżej polecałam Wam ten tytuł :)

A jak to jest z Wami? Czytaliście którąś z tych książek? A może macie dopiero taki zamiar?
16 komentarzy:

 1. Jaki fajny pomysł na cykl. Nie czytałam żadnej z tych książek.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo fajny pomysł. Ja jeszcze żadnej z tych książek nie czytałam 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Cykl świetny. Polecane książki będę miała na uwadze. 😊

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ciekawy cykl. Powodzenia w realizacji. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. "Spragnieni" mam na ebooku, ale jeszcze nie czytałam, a co do reszty nie miałam okazji czytać.

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie czytałam żadnej z tych książek, ale ostatnio zapoznałam się z najnowszą powieścią autorki.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo fajny pomysł na cykl wpisów. Będę śledzić z uwagą:D
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy :)

  OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za każdy komentarz! Staram się odwiedzać Wasze blogi na tyle, na ile pozwala mi czas. Jeśli macie pomysł na jakiś post inny niż recenzje książek - jestem otwarta na sugestie. Mogą to być posty związane z nauką języków obcych, tłumaczeniem seriali, czy innego typu.
Jeśli masz pytania to zapraszam do kontaktu: misako.amaya@wp.pl

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia