30 maj 2023

Oskarżona - Lena M. Bielska

 


Wycieczka z bratem i jego kolegą dla Mai miała być miło spędzonym czasem – tym czasem kończy się wywróceniem życia do góry nogami. Maja zostaje oskarżona o morderstwo kolegi brata. Ląduje w więzieniu na osiem lat.

Po wyjściu stara się odnaleźć w nowej rzeczywistości. Przeprowadza się na wieś, gdzie jej sąsiadem okazuje się być strażnik więzienny z aresztu, w którym odbywała karę. W dodatku po pewnym czasie we wsi dochodzi do morderstwa, a Maja ponownie trafia na listę podejrzanych.

Z wielką przyjemnością sięgnęłam po lekturę, bowiem ostatnie książki Autorki bardzo przypadły mi do gustu. Tym razem było dokładnie tak samo. Lekturę pochłonęłam dosłownie na raz – zwłaszcza, że nie była ona zbyt długa.

Może nie mamy tutaj zbyt wielu wspominek o więzieniu, ale kiedy już się pojawiają, to widać, że Autorka pogrzebała coś więcej na ten temat. Powiedziałabym, że bardziej skupiła się na nowej rzeczywistości głównej bohaterki, którą z resztą polubiłam. Współczułam tego, co się wydarzyło i cieszę się, że próbowała na nowo się odnaleźć w życiu, że nie zatraciła emocji.

Relacja między Mają i Darkiem być może rozwija się zbyt szybko, ale przyznam szczerze, że tutaj mi to w ogóle nie przeszkadzało. Pasowało po prostu do całości.

Rozdziały są głównie z perspektywy Majki, ale z czasem do głosu dochodzi również Darek. Czyta się szybko i przyjemnie. Jeśli chodzi o całą zagadkę, to raczej jest to oczywiste, ale nie umniejsza to całości 😊

Polecam! Mnie się podobało.


Tytuł: Oskarżona
Autorka: Lena M. Bielska
Ilość stron: 273
Wydawnictwo NieZwykłe


Współpraca reklamowa z Autorką oraz Wydawnictwem NieZwykłe – dziękuję za możliwość lektury.
1 komentarz:

  1. Nie miałam jeszcze okazji poznać książek tej autorki więc wszystko przede mną.

    OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za każdy komentarz! Staram się odwiedzać Wasze blogi na tyle, na ile pozwala mi czas. Jeśli macie pomysł na jakiś post inny niż recenzje książek - jestem otwarta na sugestie. Mogą to być posty związane z nauką języków obcych, tłumaczeniem seriali, czy innego typu.
Jeśli masz pytania to zapraszam do kontaktu: misako.amaya@wp.pl

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia