24 maj 2023

Druga szansa - Agnieszka Kulig

 


Po wielu latach ma miejsce spotkanie klasowe, na którym Sławek ponownie spotyka Olgę – swoją licealną, skrywaną miłość. Bierze to jako drugą szansę i postanawia zawalczyć o kobietę – matkę, samotnie wychowującą dzieci, którym jest oddana. Czy Sławek przekona kobietę, że zasługuje na miłość i nie musi być jedynie męczennicą?

Stara miłość nie rdzewieje – w tym przypadku to stwierdzenie bardzo pasuje. Muszę przyznać, że przez większość książki czytało mi się dobrze, ale przy końcówce straciłam gdzieś zapał. Może dlatego, że Olga po prostu potrafi wymęczyć czytelnika – to jej niezdecydowanie co do Sławka, oddanie się dzieciom…. Zatraciła się gdzieś w tym całym swoim życiu, zapominając, że ona sama również zasługuje na bycie szczęśliwą.

Co do Sławka to z czasem pojawiły mi się mieszane uczucia. Głównie przy tym, jak to stał się pewny siebie, uparty przy próbie przemówienia Oldze do rozsądku. 

Na plus na pewno zasługuje również wątek sprawy, nad którą w między czasie pracuje Sławek. Jest ciekawy i dobrze wpleciony w całość. To akurat bardzo mi się podobało.

Język i styl Autorki mi przypasowały. Ogólnie czytało mi się dobrze. Może nie było jakiegoś wow, ale czwórkę mogę dać 😊


Tytuł: Druga szansa
Autorka: Agnieszka Kulig
Ilość stron: 384
Wydawnictwo FiliaWspółpraca reklamowa z Wydawnictwem Filia, któremu dziękuję za możliwość lektury.1 komentarz:

Serdecznie dziękuję za każdy komentarz! Staram się odwiedzać Wasze blogi na tyle, na ile pozwala mi czas. Jeśli macie pomysł na jakiś post inny niż recenzje książek - jestem otwarta na sugestie. Mogą to być posty związane z nauką języków obcych, tłumaczeniem seriali, czy innego typu.
Jeśli masz pytania to zapraszam do kontaktu: misako.amaya@wp.pl

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia