27 paź 2021

Jak zadbać o zdrowie swojego dziecka - Dagmara Chmurzyńska-Rutkowska PREMIERA


Wylecz się z niewiedzy i zadbaj o zdrowie swojego dziecka

Kiedy dziecko pojawia się na świecie, rodzic chce stać się specjalistą w niemal każdej dziedzinie. Decyzje w sprawie zdrowia dziecka są zawsze stresujące. Jak chronić malucha przed chorobami i jak rozpoznać ich objawy? Jak właściwie pielęgnować małego człowieka od pierwszych dni życia? Skąd czerpać wiadomości? W sieci krąży wiele mitów i szkodliwych porad. Na pomoc przychodzi lekarka, specjalistka pediatrii, prywatnie mama trójki maluchów, Dagmara Chmurzyńska-Rutkowska, znana jako Mama Pediatra, która w swojej książce dzieli się z rodzicami wiedzą i doświadczeniem, unikając trudnej medycznej terminologii.

Jak dbać o zdrowie noworodka i niemowlaka, a jak starszego dziecka? Jakie są pierwsze objawy chorób i jak sobie z nimi radzić? Odporność – jak jej nie popsuć, czyli obalamy mity. Co powinno niepokoić, a co jest normą? Szczepienia – jakie podjąć decyzje? Najczęstsze nieświadome błędy rodziców - jak ich uniknąć? Kiedy leczyć się w domu, a kiedy niezbędna jest konsultacja lekarska? Jak udzielić dziecku pierwszej pomocy? Wątpliwości jest znacznie więcej.

Wybierz się w podróż po pediatrycznych zaleceniach wspólnie z mamą i lekarką. Tematów wam nie zabraknie.

To niezbędnik każdego świadomego i zaangażowanego rodzica.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy. 

***

Jest to mój już drugi poradnik – nie tylko na temat zdrowia, ale i ogólnie. Zazwyczaj stronię od takich rzeczy, ale odkąd sama jestem mamą, nie ukrywam, że sięgam po nie z ciekawością.

Mama Pediatra przekazuje nam wiedzę na temat zdrowia dziecka – od niemowlaka po starsze dziecko w postaci książkowej pigułki. Chociaż znajdziemy tutaj także wskazówki, jak powinna dbać o siebie np. kobieta w ciąży, czy mama już karmiąca. Pół książki skupia się właśnie na takich etapach jak kobieta w ciąży, niemowlak, czy kobieta karmiąca. Ja nie ukrywam, że dla mnie bardziej wartościowa była ta druga część, gdyż córeczkę mam już starszą. Oprócz tego dowiadujemy się także co nie co na temat szczepień tych obowiązkowych i dodatkowych.

Książka napisana jest w przystępny i zrozumiały sposób. Autorka nie namawia nas do nie wiadomo czego. Rzekłabym, że w ogóle tego nie robi. Nie próbuje na siłę przekonać do swojego zdania. Po prostu przedstawia fakty i informacje.

Gdybym była na początku swojej przygody z macierzyństwem, tj. już na etapie w ciąży, to z chęcią sięgnęłabym po ten tytuł.


Czytacie takie poradniki, czy może jednak od nich się stronicie?


Tytuł: Jak zadbać o zdrowie swojego dziecka
Autorka: Dagmara Chmurzyńska-Rutkowska
Ilość stron: 352

 

Za możliwość lektury serdecznie dziękuję Wydawnictwu Muza.7 komentarzy:

Serdecznie dziękuję za każdy komentarz! Staram się odwiedzać Wasze blogi na tyle, na ile pozwala mi czas. Jeśli macie pomysł na jakiś post inny niż recenzje książek - jestem otwarta na sugestie. Mogą to być posty związane z nauką języków obcych, tłumaczeniem seriali, czy innego typu.
Jeśli masz pytania to zapraszam do kontaktu: misako.amaya@wp.pl

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia