5 gru 2020

Utracona miłość - Magdalena Krauze

Majka to teraz twardo stąpająca po ziemi kobieta. Pracuje w aptece, wychowuje syna i.... jest nieszczęśliwa w małżeństwie. Co raz częściej zdaje sobie z tego sprawę i zastanawia się, czy po prostu od tego nie uciec. Co jej po mężu, któremu musi wszystko podstawić pod nos? Podnieść, pomyj, pozamiataj, ugotuj? Nic jej nie sprawia już przyjemności, a własny mąż działa jej na nerwy. Nie potrafi nawet na niego patrzeć. Tak nie powinno być w małżeństwie. Majka zaczyna rozumieć, że ślub z tym mężczyzną to był błąd.

Michałowi również nie udało się małżeństwo w Londynie. Skończył studia zagranicą, został lekarzem, ale szczęścia w miłości nie miał. Zwłaszcza, że jego wielka miłość kiedyś go po prostu zostawiła, choć obiecali sobie, że przetrwają rozłąkę. Michał nie rozumiał nagłej decyzji Majki. Nawet próbował ją odnaleźć, ale ta zapadła się pod ziemią. Więc skupiał się na studiach.
A teraz po wielu latach wrócił do kraju. Los sprawia, że ta dwójka znów się spotyka. 

Czy to przypadek? Czy tajemnica Majki zrani Michała? Czy ten jej wybaczy? Czy mają szansę na szczęście?

***

Twórczość Autorki z chęcią śledzę od jej debiutu. Póki co wszystkie jej książki bardzo mi się podobały, dlatego też z niecierpliwością czekałam na Utraconą miłość. I jak zwykle - przepadłam.

Od samego początku wciągnęłam się w tę historię. Najpierw poznajemy losy bohaterów, kiedy byli nastolatkami. Jak się poznają i jak zaczyna kiełkować uczucie między tą dwójką, pomimo iż tak naprawdę pochodzą z dwóch różnych światów. Rodzina Michała ma wszystko - są bogaci. Natomiast w domu Majki się nie przelewa. Dziewczyna codziennie po szkole pomaga matce w domu, na czym cierpi jej własne życie towarzyskie. Z czasem zaczyna to dostrzegać i postanawia to zmienić. 
Oczywiście matce Michała ta znajomość się nie podoba. Jest przekonana, że Majka sprawi, iż ten nie będzie chciał studiować, a poza tym to ona nie jest kimś wartym jego uwagi. No cóż. Typowa toksyczna matka.

Kiedy już wiemy, jak wyglądała ich przeszłość, przechodzimy już do teraźniejszości. Dowiadujemy się, jak się czuje Majka, co jej chodzi po głowie i jak co raz bardziej jest przekonana, że powinna odejść od Wiktora. W tym samym momencie pojawia się Michał. Przeszłość do nich wraca, chociaż kobieta jest wobec niej ostrożna. Zwłaszcza, że skrywa przed nim tajemnicę. Ale od samego początku czuć, że między bohaterami wciąż istnieje ta ich więź oraz uczucie.

Nie zdradziłam Wam jeszcze tutaj jednej postaci, a zrobiłam to specjalnie. W sumie to tak naprawdę dwóch, które odgrywają tutaj ważne role i każda z nich zaskakuje. Dlatego też zachęcam Was, byście sięgnęli po ten tytuł, bo to naprawdę świetna historia.

Styl, jakim posługuje się Autorka, jest bardzo przyjemny w odbiorze. Tak samo język. Wszystko proste i takie z życia wzięte - dialogi również. Nie ma tutaj jakiś udziwnień. Bohaterzy zostali bardzo dobrze oddani. Ich zachowania, rozmowy oraz uczucia zostały idealnie przelane na papier. Rozdziały nie są długie. Ciężko oderwać się od lektury, bo naprawdę wciąga.

Autorka po raz kolejny przedstawiła świetną historię z życia wziętą. Prostą, może nic nowego, ale to wszystko wciąż jest aktualne. Pokazała, że warto mieć odwagę, zrobić w końcu wielki krok w stronę własnego szczęścia.

Tytuł: Utracona miłość
Autorka: Magdalena Krauze
Ilość stron: 320

Za możliwość lektury serdecznie dziękuję Wydawnictwu Jaguar.10 komentarzy:

 1. Czytałam ,,Utraconą miłość" i jak dla mnie debiutancka powieść autorki, wciąż jest numerem jeden. Tutaj mi czegoś zabrakło.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 2. Książka z ważnym przesłaniem. A takowe lubię.

  OdpowiedzUsuń
 3. Cieszę się, że mój patronat blogowy przypadł Ci do gustu kochana.Również go serdecznie polecam. 😊

  OdpowiedzUsuń
 4. Myślę że w grudniu przeczytam tę książkę 😀

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam tą ksiażkę na mojej liście :) Ale ostatnio kompletnie brak czasu na czytanie ;(

  OdpowiedzUsuń
 6. The last thing you should look at when gathering these stats is the flop percentages. A person may get involved in a hand and get called by several players. You are curious to know more about poker games, head over to the website.

  OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za każdy komentarz! Staram się odwiedzać Wasze blogi na tyle, na ile pozwala mi czas. Jeśli macie pomysł na jakiś post inny niż recenzje książek - jestem otwarta na sugestie. Mogą to być posty związane z nauką języków obcych, tłumaczeniem seriali, czy innego typu.
Jeśli masz pytania to zapraszam do kontaktu: misako.amaya@wp.pl

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia