8 lis 2020

I'm a Babysitter - Anita Rafalska

Ponad milion odsłon na Wattpadzie!

Dwudziestodwuletnia Keith Wilson traci pracę w pubie, po czym – dzięki pomocy swojego przyjaciela Drake’a – otrzymuje posadę opiekunki. Kobieta jest bardzo zadowolona, ponieważ desperacko potrzebuje pieniędzy na leczenie matki. Jej pracodawcą okazuje się właściciel dużej firmy, Rick Morgan. Poszukuje on niani dla swojej pięcioletniej córki Grace. Mężczyzna przejął opiekę nad dziewczynką po rozwodzie z żoną, która wyjechała za granicę. Nowy szef Keith jest od niej o dziewięć lat starszy, jednak mimo różnicy wieku świetnie się dogadują. Pewnego dnia Rick kompletnie zaskakuje Keith, kiedy proponuje jej, żeby spędziła noc w jego łóżku.

Opis pochodzi z empik.com

***

Tym razem ponownie umieściłam opis z Empiku, ponieważ jest krótki i chciałam przy okazji pokazać, że po jego lekturze można później się zaskoczyć i to niekoniecznie pozytywnie. 

Przede wszystkim muszę napisać, że nie dałam rady skończyć tej książki. Dotarłam chyba do połowy i stwierdziłam, że to nie ma sensu. Ta historia powinna zostać na Wattpadzie i nie być wydawana w formie książki, naprawdę. Totalna porażka. Zupełnie jakbym czytała jakieś fanowskie opowiadanie.

Od początku czułam się tak, jakbym już gdzieś to czytała. Sama fabuła gdzieś się zgubiła. Niby skupiamy się na opiece nad dzieckiem, której w rzeczywistości praktycznie nie ma... Okazuje się, że w sumie to ma się kto zajmować Grace, a Keith koniec końców miałaby to robić od czasu do czasu, przy okazji zarabiając nieadekwatną, dużą sumę pieniędzy.

Akcja biegnie jak szalona i wcale nie jest to plus. Jedno dzieje się za drugim i nic tutaj nie ma największego sensu. 

Ani Keith, ani Rick nie są warci uwagi czytelnika. Dziewczyna niczym szczególnym się nie wyróżnia. Jeśli dobrze pamiętam, to utkwiło mi w pamięci, że Keith nie lubi związywać włosów w końcu ogon, a jednak to robi. Zaś Rick jest takim bezpłciowym kretynem, że to głowa mała. W głowie mu tylko seks i z tego powodu bywa również chamski, a najgorsze w tym jest to, że wypada przy tym sztucznie. Niby związki go nie interesują, tylko seks bez zobowiązań, a Keith praktycznie od razu zawraca mu w głowie.

Reszta bohaterów to ja nie wiem, po co tutaj jest. Chyba żeby robić za tło. Drake, przyjaciel Keith, dziwnym trafem jest zawsze w pobliżu dziewczyny i leci jej na ratunek. Nie ma chyba własnego życia. Matka jest bardzo chora i owszem, mamy epizod z chorobą, ale zaraz potem wyjeżdża do koleżanki. 

Rozdziały są krótkie. Język i styl cechują się prostotą. Owszem, czyta się szybko, ale cały czas ma się wrażenie, że czytamy fanowskie opowiadanie, a nie książkę. Nie dokończyłam lektury i nie planuję, bo za bardzo mnie ona irytowała. 

A, i nawiązując do tego czytania opisu i zaskoczenia. Mam tutaj na myśli ostatnie zdanie, kiedy to Rick proponuje, by Keith spędziła noc w jego łóżku. Liczyłam na coś fajnego, a tym czasem dostałam coś, czego nawet nie podejrzewałabym, że to właśnie ten zaskakujący moment. Serio. Nic szczególnego.

No cóż. Nie dane mi przeczytać znów dobrą książkę.

Tytuł: I'm a Babysitter
Autorka: Anita Rafalska
Ilość stron: 276

Za możliwość lektury serdecznie dziękuję Wydawnictwu NieZwykłe.
10 komentarzy:

 1. Szkoda, że się rozczarowałaś. Może kolejna książka będzie dobrą lekturą.

  OdpowiedzUsuń
 2. Może kiedyś przeczytam, by wyrobić sobie własne zdanie na temat tej książki 😉

  OdpowiedzUsuń
 3. Szkoda, że ta książka taka irytująca. Będę omijać. A zauważyłam, że wattpadowe powieści ostatnio cieszą się wielką popularnością.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo mi przykro, że książka Cię zawiodła. Ja nie planuję jej czytać.

  OdpowiedzUsuń
 5. Skoro nie dałaś rady skończyć książki to faktycznie musiała być słaba. Zapamiętam, żeby omijać ją szerokim łukiem ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Dziękuję za ostrzeżenie. Będę jej unikać ;).

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za każdy komentarz! Staram się odwiedzać Wasze blogi na tyle, na ile pozwala mi czas. Jeśli macie pomysł na jakiś post inny niż recenzje książek - jestem otwarta na sugestie. Mogą to być posty związane z nauką języków obcych, tłumaczeniem seriali, czy innego typu.
Jeśli masz pytania to zapraszam do kontaktu: misako.amaya@wp.pl

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia