17 lis 2020

Rok na Kwiatowej. Tom 8 Grudniowe kwiaty - Karolina Wilczyńska

Tym razem zima przyniesie wiele zmian wśród naszych bohaterów!

Norbert w końcu czuje, że zaczyna mu się układać w życiu. Firma się rozwija, więc razem ze wspólnikiem mogą pozwolić sobie na nowy lokal i większą ilość zleceń. Jednak w życiu prywatnym nie jest tak kolorowo... Musi znaleźć sposób, by przeprosić przyjaciółkę za swoje okropne zachowanie.

Tym czasem Danuta przygotowuje świąteczne spotkanie dla sąsiadów - kto by pomyślał, prawda? Ile tajemnic zostanie na nim wyjaśnionych?

***

Oj dawkowałam sobie lekturę i to bardzo. Zwlekałam z zakończeniem czytania, bo po prostu było mi szkoda się rozstawać z bohaterami. Wszystkich bardzo polubiłam i nie ukrywam, że świetnie się przy nich bawiłam.

Norbertowi się udało - firma się rozwija, a to wszystko dzięki jednemu poważnemu klientowi, który pocztą pantoflową zaczął chwalić i polecać jego usługi. W dodatku ma dla niego niecodzienną propozycję. Norbert wraz z przyjacielem mogą pozwolić sobie na nowe lokum i większą ilość zleceń. Norbert jest przez to zapracowany, ale z czasem zaczyna się uczyć dzielenia obowiązkami. O dziwo Dominik jest dość wyrozumiały, a panowie nawet dochodzą do porozumienia, jeśli chodzi o obowiązki domowe i innego typu rzeczy. Powiem szczerze, że dopiero w tej części dostrzegłam, że Dominik jest młodym chłopakiem. I podejrzewam, że wielu czytelników, tak samo jak ja, z góry założyli, jaka łączy ich relacja XD Fakt, że z czasem zaczęłam się domyślać, że się pomyliłam, ale to nie zmienia faktu, że sama z siebie się śmiałam haha :D
Dominika z pewnością da się polubić w tej części. Poznajemy też historię jego i Norberta - z resztą nie tylko my, bo niektórzy bohaterowie również.

U pozostałych również same dobre nowiny. Julia w końcu znalazła to, co chce robić. Kaja i Danuta są szczęśliwe - uśmiałam się, czytając ich historie i tak bardzo im kibicowałam!

Chciałabym bardzo nawiązać do epilogu, ale tego nie zrobię, bo w pewien sposób jest zaskakujący i robi się ciepło na serduchu :D Ja sama koniecznie muszę nadrobić pierwsze tomy tej serii, bo zaczęłam czytać chyba od czwartego, jeśli dobrze pamiętam :)

Czytało się super! Ciężko mi było oderwać się od lektury. I będę powtarzać za każdym razem, że uwielbiam to, iż narracja prowadzona jest tak, jakby bohaterowie zwracali się do nas - swoich przyjaciół. Właśnie to mnie urzekło, kiedy po raz pierwszy sięgałam po tę serię :) 
Wzruszymy się, ale także i pośmiejemy. Ta seria jest po prostu świetna :)

Tytuł: Grudniowe kwiaty
Seria: Rok na Kwiatowej. Sezon 2.
Autorka: Karolina Wilczyńska
Ilość stron: 324


Znacie tę serię? Planujecie ją przeczytać? :)
10 komentarzy:

Serdecznie dziękuję za każdy komentarz! Staram się odwiedzać Wasze blogi na tyle, na ile pozwala mi czas. Jeśli macie pomysł na jakiś post inny niż recenzje książek - jestem otwarta na sugestie. Mogą to być posty związane z nauką języków obcych, tłumaczeniem seriali, czy innego typu.
Jeśli masz pytania to zapraszam do kontaktu: misako.amaya@wp.pl

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia