12 gru 2018

Piękno bólu - Georgia CatesJack McLachlan jest najpopularniejszym kawalerem do wzięcia w Australii. Mało tego - jest też bogaty i nie jedna kobieta chciałaby zostać jego wybranką. Ale sam Jack uważa, że związki nie są dla niego. Głównie dlatego, że wie, iż sukces, sława i pieniądze mogą przyciągać tylko niewłaściwe kobiety. Dlatego też wiąże się z kobietami na krótko i na określonych zasadach - pełna anonimowość. Nie poznają nawet swoich prawdziwych imion. Związek to dla niego gra według jego własnych reguł. Nie chce żadnych komplikacji i taki układ jak najbardziej mu odpowiada.

Laurelyn Prescott jest piosenkarką z Ameryki, która przylatuje do Australii na trzy miesiące, by odpocząć od życiowych problemów. Ma to być przygoda jej życia. Jack dostrzega ją pewnego wieczoru i już wie, że to jej zaproponuje kolejny układ - tyle, że tym razem będzie on inny, dłuższy. Laurelyn nie jest do niego skłonna, ale tylko na początku. Bowiem potem obydwoje przekonują się, że ciągnie ich do siebie. Zasady są proste - anonimowość, nie opowiadają o sobie zbyt wiele, a Jack traktuje ją jak księżniczkę. Im dłużej są ze sobą, tym bardziej zmieniają się reguły gry...

Patrząc na okładkę, myślałam, że będzie to jakiś mocniejszy erotyk, a tym czasem bardzo miło się zaskoczyłam. Owszem, sceny seksu występują, ale nie są ani obsceniczne, ani obrzydliwe. Są normalne w odbiorze i dopełniają całość.

Jack to przystojny bogaty facet. Nie raz przejechał się na kobiecie, bo te ciągnie przecież do sławy i pieniędzy. Dlatego trzymał się jedynie romansów i wcale mu to nie przeszkadza.
Zaś Laurelyn pomieszała uczucia z pracą zawodową i na tym ucierpiała, dlatego też potrzebuje odetchnąć od tego życia. Na początku jest sceptycznie nastawiona do układu z Jack'iem, który proponuje wprost, bez żadnych ogródek. Ale ich przyciąganie jest silne, więc to była jedynie kwestia czasu, aż znajdą się w tym nowym położeniu.

W między czasie pojawia się problem w zawodzie Jack'a i jest on związany z poprzednim "związkiem" mężczyzny. Uważam, że ten wątek mógł być bardziej rozwinięty, ale dobre chociaż tyle, ile go jest.

Można się domyśleć, że w końcu rodzi się coś między nimi i przekraczają postawione granice - głównie przez życie. To ona zaczyna coś do niego czuć, ale według mnie Jack również, tylko nie chce się do tego przyznać.

Ale ta historia nie może dobrze się skończyć i autorka zostawia nas w takim momencie, że czytelnik ma ochotę ją udusić :D Ja sama nie mogę doczekać się kolejnej części :)

Nawiążę jeszcze do tytułu - gdzieś w połowie lektury stwierdziłam, że tytuł nie jest adekwatny do całości. Ale czytając ostatnie strony, zmieniłam całkowicie zdanie :)

Styl autorki jest prosty i łatwy w odbiorze. Bardzo dobrze się czyta. Nie ma długich opisów, a dialogi są w porządku. Chłonęłam stronę po stronie. Mogę z czystym sumieniem polecić Wam tę pozycję!

Tytuł: Piękno bólu
Autorka: Georgia Cates
Ilość stron: 326

Za możliwość lektury serdecznie dziękuję Wydawnictwu NieZwykłe.
17 komentarzy:

 1. Lubię takie zakończenia, tylko by potem nie było rozczarowania :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Myślę, że ta książka mogłaby mnie wciągnąć.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie moja tematyka, więc sobie ją odpuszczę.

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam już jako ebooka, więc nie mogę się doczekać aż się zanurzę w tej książce. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Kiedy będę miała nastrój na tego rodzaju książki, na pewno wezmę pod uwagę ten tytuł. 😊

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja się na narazie waham co do tego tytułu.

  OdpowiedzUsuń
 7. Właśnie zaczynam te książkę, i jestem bardzo ciekawa :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ooo brzmi spoko.. mam ochotę przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Chyba mnie przekonałaś. :D Zapisuję tytuł. ;)
  Jools and her books

  OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za każdy komentarz! Staram się odwiedzać Wasze blogi na tyle, na ile pozwala mi czas. Jeśli macie pomysł na jakiś post inny niż recenzje książek - jestem otwarta na sugestie. Mogą to być posty związane z nauką języków obcych, tłumaczeniem seriali, czy innego typu.
Jeśli masz pytania to zapraszam do kontaktu: misako.amaya@wp.pl

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia