10 gru 2018

Anioł na śniegu - Joanna Szarańska


Anioł na śniegu to kontynuacja Czterech płatków śniegu, o czym wcześniej nie wiedziałam, więc pierwszego tomu wcześniej nie czytałam. Nie przeszkadzało mi to jednak w lekturze, bowiem łatwo odnalazłam się w całej sytuacji.

Śmiało można powiedzieć, że wszystko zaczęło się od tego, że tak ważna dla wszystkich jodełka została przez kogoś wycięta tuż przed święta. A to właśnie pod nią zawsze sąsiedzi spotykali się w wigilijną noc. Więc jak to będzie wyglądało bez świątecznego drzewka?

Bohaterami są ludzie z prawdziwego zdarzenia. Myślę, że każdy z nas może mieć do czynienia z osobami o podobnych doświadczeniach.

Anna w końcu poczuła, co to znaczy życie - mąż się wyprowadził, więc kobieta wzięła się za siebie. Stwierdziła, że nie ma co się załamywać. Cóż, mąż wrócił i myślę, że mogę śmiało kolokwialnie powiedzieć, że zaliczył zonka, kiedy ujrzał swoją żonę - odmienioną i pełną życia.
Kalina w końcu godzi się ze swoją matką, a warto zaznaczyć, że obydwie kobiety mają mocne charaktery. Joanna przekonuje się, jak ważne jest powiedzenie prawdy rodziny, bowiem prawda sama może wyjść na jaw i w dodatku mogą powstać nieporozumienia. Kajetan również bał się porozmawiać ze swoją żoną. Miał problemy i postanowił sam je rozwiązać.
Ze wszystkich postaci to mama Kwiatek najbardziej zapadła mi w pamięć - może dlatego, że była najbardziej irytująca. Taka mama synusia, dla niego zrobi wszystko, żeby było najlepiej, to ona zawsze ma rację i lubi się wpychać w życie rodziny swojego syna.
No i jest jeszcze Pani Michalska - starsza kobieta, która wysłucha swoich sąsiadów i zawsze im dobrze doradzi. I to w tym roku wszyscy chcą się jej odwdzięczyć podczas tych świąt.

Zazwyczaj nie czytam książek świątecznych, ale w tym roku postanowiłam zrobić wyjątek i kilka recenzji pojawi się na blogu (może uda się wyrobić przed świętami he, he). Czy Anioł na śniegu mnie zachwycił? Niekoniecznie. Jest to dla mnie średnia pozycja, przy której czas szybko mi nie płynął. Nie czułam tego przyciągania. Słyszałam też, że różnie się odbiera książki spod pióra tej autorki, więc w przyszłości na pewno dam jej szansę. Tutaj styl autorki niczym się nie wyróżniał.

Jeśli jednak macie ochotę na niezobowiązującą lekturę dla relaksu przy ciepłej herbacie i kocyku, to możecie po nią sięgnąć. Nie spodziewajcie się jednak jakiś zachwytów :)

Tytuł: Anioł na śniegu
Autorka: Joanna Szarańska
Ilość stron: 328

Za możliwość lektury serdecznie dziękuję Wydawnictwu Czwarta Strona.


27 komentarzy:

 1. Teraz jest odpowiedni czas na takie właśnie książki.

  OdpowiedzUsuń
 2. Muszę jeszcze nadrobić pierwszą część. 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. TA okładka przyciąga wzrok :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mnie ostatnio bardzo ciągnie do takich świątecznych klimatów ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie, no mnie książki tej autorki, jak i kilku z Czwartej strony, po prostu nudzą :D wszystkie piszą na jedno kopytko, jakby fabuły powstawały na wspólnej pogadance przy kawie :D a może tak jest?;)))

  OdpowiedzUsuń
 6. Piękna okładka, taka świąteczna. Też nie czytałam pierwszej części, więc pewnie kupie obie w pakiecie. Świetna recenzja. :)
  Serdecznie zapraszam na: www.czytamy-to.blogspot.com - recenzje, zapowiedzi, wszystko o tematyce książkowej :)
  ~Pola

  OdpowiedzUsuń
 7. Świąteczny relaks z książką zawsze pomaga ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Zarówno ta jak i bodajże zeszłoroczna książka autorki jest w moich planach :)

  Pozdrawiam,
  Ksiazkowa-przystan.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie przepadam za książkami świątecznymi, no bo właśnie, żeby nie trafić na średniaki. :D Ale mam nadzieję, że w przyszłych twoich recenzjach o książkach świątecznych znajdzie się jakaś dobra pozycja. :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Chciałabym dać tej książce szansę, ale nie wiem czy akurat w te święta. Kiedyś na pewno przeczytam. :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Uwielbiam tego typu książki ! :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Czytałam pierwszą część, która była taka lekka, na zabicie czasu ;)

  OdpowiedzUsuń
 13. Bardzo fajna jest ta książka :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Ta mnie nie kupuje. Nie przepadam za świątecznymi książkami ;)

  OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za każdy komentarz! Staram się odwiedzać Wasze blogi na tyle, na ile pozwala mi czas. Jeśli macie pomysł na jakiś post inny niż recenzje książek - jestem otwarta na sugestie. Mogą to być posty związane z nauką języków obcych, tłumaczeniem seriali, czy innego typu.
Jeśli masz pytania to zapraszam do kontaktu: misako.amaya@wp.pl

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia