31 sie 2022

Laiko medis - Agnieszka Kotuńska

 


W życiu zdarzają się różne wypadki, ale wpaść do grobowca w tajemniczych ruinach? To się nie zdarza każdemu!

Zwiedzanie tajemniczych ruin kończy się dla dwudziestopięcioletniej Sary katastrofalnie. Wraca ze świata śmierci w towarzystwie niechcianego głosu, który pojawia się w jej głowie. Podczas desperackiej ewakuacji zabiera z rąk upiornie wyglądającego szkieletu misternie zdobioną szkatułkę. Wiedziona ciekawością – zagląda do środka, co zmienia jej życie nieodwracalnie.

Sara wkracza w świat magii, który już dawno zaplanował jej przyszłość. Poznaje mężczyznę skrywającego wiele sekretów, który wydaje się ucieleśnieniem jej pragnień. Odkrywa w sobie magiczne talenty i szybko dowiaduje się, że korzystanie z nich ma wysoką cenę. Jakby mało jej było przygód, wraz ze swoimi znajomymi zostaje wplątana w zagadkowe morderstwo, a próba odkręcenia tego szaleństwa kończy się podróżą w czasie. Dziewczyna jest pewna, że sprawy nie mogą się jeszcze bardziej skomplikować…

Ale los wie swoje, czyż nie?

Pasjonująca opowieść Agnieszki Kotuńskiej wciąga bezlitośnie! Dajcie się porwać bohaterom, których autorka nakreśliła z rozmachem i polotem.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

***

Jeśli chodzi o fantastykę to jestem wymagającą osobą. Kiedy uczęszczałam do liceum, to właśnie fantastyka królowała u mnie, jeśli chodzi o lektury. Potem te preferencje się zmieniły. Teraz, jak mam sięgnąć po fantastykę to jestem już bardziej wybredna. Przede wszystkim musi mnie zaciekawić opis. I tak też było w tym przypadku. Opis mnie zainteresował, więc z ogromną ciekawością sięgnęłam po książkę. Już po kilkunastu stronach wiedziałam, że był to strzał w dziesiątkę!

Wciągnęłam się od samego początku. Życie Sary zmienia się z powodu wypadku, który miał podczas zwiedzania ruin. W ten sposób dziewczyna trafia w świat magii i tajemnic. Wszystko to odczuwamy na każdym kroku. Autorka świetnie przedstawiła nam wydarzenia oraz wykreowany przez siebie świat. Polubiłam się również z postaciami i odziwo do żadnej się nie przyczepię, a to z pewnością zdarza się zbyt rzadko, więc to ogromny plus. Nie przynudzały mnie również opisy, a jak wiecie nie jestem zwolenniczką tych przydługawych i bezsensownych. Narracja również zasługuje na pochwałę, ale nie zdradzę Wam, co takiego fajnego w niej było :D

Na wielki plus zasługuje umieszczenie mapki na początku książki oraz słowniczka, który znajdziemy na końcu. Dla mnie – i podejrzewam, że dla innych czytelników również – było to super rozwiązanie, bowiem mapka i słowniczek pozwoliły mi na odnalezieniu się w tym świecie.

Cóż mogę Wam więcej napisać – jestem bardzo usatysfakcjonowana lekturą i gorąco Was zachęcam do zapoznania się z Laiko medis.


 

Tytuł: Laiko medis
Autorka: Agnieszka Kotuńska
Ilość stron: 366
Wydawnictwo Vibe

 


Za możliwość lektury serdecznie dziękuję Autorce.2 komentarze:

  1. Dobrze, że lektura wciągnęła cię od samego początku.

    OdpowiedzUsuń
  2. Opis prezentuje się świetnie, ale ja niestety fanką fantastyki nie jestem :( Kompletnie nie mogę się do niej przekonać!
    https://redamancyy.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za każdy komentarz! Staram się odwiedzać Wasze blogi na tyle, na ile pozwala mi czas. Jeśli macie pomysł na jakiś post inny niż recenzje książek - jestem otwarta na sugestie. Mogą to być posty związane z nauką języków obcych, tłumaczeniem seriali, czy innego typu.
Jeśli masz pytania to zapraszam do kontaktu: misako.amaya@wp.pl

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia