23 sie 2022

Nie wiesz dlaczego - Marcel Moss

 


Szokujący thriller psychologiczny autora bestsellerowej serii Liceum Freuda.

Potrzebuję ich. tylko one pomagają mi choć na krótko zapomnieć o beznadziei życia.

Uczniami prestiżowego liceum Freuda wstrząsa tajemnicze zniknięcie nastoletniej Dagmary. Dziewczyna widziana była po raz ostatni w pobliżu szkoły, gdy wsiadała do nieznanego samochodu. Niektórzy sądzą, że zmagająca się z depresją Dagmara postanowiła uciec, by zacząć wszystko od nowa. Dwa miesiące później wychodzą na jaw przerażające fakty, a podejrzenia śledczych padają na skonfliktowane z Dagmarą Martę, Sarę i Wiki. Zdesperowane nastolatki próbują odkryć prawdę na temat zniknięcia dawnej przyjaciółki i oczyścić się z podejrzeń.

Dlaczego Dagmara uciekła? Czy żyje? I jaki związek z jej zniknięciem ma popularne w sieci wyzwanie samobójców, przez które zmarł inny nastolatek?


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

***

Dagmara znika bez śladu – ostatni raz widziano ją, jak wsiada do nieznanego auta i odjeżdża. Kilka miesięcy później na jaw wychodzą nowe fakty, a Marta, Sara i Wiktoria próbują zrozumieć, co tak naprawdę się stało…

Dość szybko zostałam fanką twórczości Autora, a już szczególnie tej serii. Ten tom jednak nie wywarł na mnie tak dobrego wrażenia jak poprzednie. Coś tutaj między nami nie zagrało, ale to nie znaczy, że mi się nie podobało.

Autor jak zwykle poruszył kilka istotnych problemów, z którymi zmagają się dzisiejsi nastolatkowie – chociażby problem wykluczenia, czy depresja. Wydaje mi się, że w kraju wciąż za mało się o tym mówi i mało się robi…

Skupiamy się tutaj głównie na Dagmarze, Wiktorii, Marcie i Sarze, choć tak naprawdę ta część głównie tyczy się pierwszej dwójki. Poznajemy historię Dagmary i po kolei odkrywamy kolejne tajemnice. Dowiadujemy się, co tak naprawdę się u niej działo. Wiktoria z kolei ma obecnie ogromny problem, z którym sobie nie radzi. Nie chce też przyjąć pomocy. Najlepszym rozwiązaniem byłoby się poddanie. Czy przyjaciółki zostawią ją samą?

Liceum Freuda stara się też podnieść na nogi po minionej katastrofie. Jest nowy dyrektor, nowe zasady i nowe spojrzenie na pewne sprawy.

Jak tak się zastanowię, to mam wrażenie, że ta część jest trochę nijaka. Czytałam, ale nie czułam tego dreszczyku emocji. Czytałam z ciekawości. Dopiero pod koniec całość nabiera rozpędu, a końcówka zaskakuje czytelnika – chociaż tutaj z kolei mam wrażenie, że to tak trochę znikąd (grzecznie mówiąc) się wzięła. Co nie zmienia faktu, że jestem ciekawa, co takiego tym razem Autor wymyślił :D

Jeśli znacie serię, to tak czy siak zachęcam do lektury. Jeśli nie znacie, to koniecznie sięgnijcie po pierwszy tom!


Tytuł: Nie wiesz dlaczego
Seria: Liceum Freuda
Autor: Marcel Moss
Ilość stron: 320
Wydawnictwo FILIAZa możliwość lektury serdecznie dziękuję Wydawnictwu FILIA.3 komentarze:

  1. Dopiero planuję zapoznać się z tą serią.

    OdpowiedzUsuń
  2. Czytałam i mocno wciągnęła mnie ta część serii.

    OdpowiedzUsuń
  3. Bardzo chcę przeczytać coś tego autora, bo często go gdzieś widzę :)

    OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za każdy komentarz! Staram się odwiedzać Wasze blogi na tyle, na ile pozwala mi czas. Jeśli macie pomysł na jakiś post inny niż recenzje książek - jestem otwarta na sugestie. Mogą to być posty związane z nauką języków obcych, tłumaczeniem seriali, czy innego typu.
Jeśli masz pytania to zapraszam do kontaktu: misako.amaya@wp.pl

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia