26 sie 2022

Odzyskana - Sylwia BiesAneta Bogusz w popłochu ucieka z lasu, w którym przed momentem doszło do dramatycznych wydarzeń, zmieniających całe jej dotychczasowe życie. Musi zapewnić bezpieczne schronienie sobie oraz czteroletniej podopiecznej.

Kaja Tomczyk uporała się z traumą po tragicznej śmierci męża, ale z trudem wypracowany spokój niespodziewanie burzy anonimowa wiadomość. Jej nadawca twierdzi, że Wojtek zataił przed żoną pewne ważne informacje na swój temat. W poszukiwaniu prawdy Kaja wraca do miejsca, w którym wszystko się zaczęło.

Krystian Kaczmarek próbuje pogodzić się z nową rzeczywistością. Półtora roku wcześniej jego ukochana zniknęła bez wieści. Mężczyzna traci już nadzieję na szczęśliwe zakończenie, gdy niespodziewanie odbiera telefon z informacją, że w stołecznym szpitalu wybudziła się ze śpiączki kobieta, wyglądająca jak jego zaginiona żona.

Co wyniknie, gdy losy tych trojga bohaterów nagle się splotą? Czy powroty okażą się trudniejsze niż rozstania? Pozwól wciągnąć się w wir dalszych losów bohaterek „Fikcji” oraz „Ludzi niczyich”.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

***

Odzyskana to historia kilku bohaterów, których losy w pewien sposób się łączą. Aneta była świadkiem dramatycznych wydarzeń i ucieka, by zapewnić sobie i komuś jeszcze lepszą przyszłość. Kaja uporała się ze śmiercią męża, ale jej względny spokój burzy tajemnicza wiadomość. Krystian wciąż wierzy, że wróci do niego ukochana, która półtora roku temu zniknęła. W jaki sposób są wszyscy ze sobą powiązani?

Przyznam szczerze, że nie wiedziałam, iż ten tytuł łączy się z innymi książkami Autorki. Zorientowałam się w trakcie lektury i na początku czułam się trochę zagubiona. Brakowało mi pewnych informacji, niekoniecznie mogłam się w tym świecie odnaleźć, ale całe szczęście, z każdą kolejną stroną było coraz lepiej, a ja nie mogłam oderwać się od książki. Ciężko jest mi napisać tak, żeby zbyt wiele nie zdradzić, ale mogę Wam zagwarantować, że Autorka nie raz Was zaskoczy. Ja w pewnym momencie, dość późno, zaczęłam przypuszczać, co tu mogło się wydarzyć i odziwo nie myliłam się.

Mogłoby się wydawać, że skupienie się na tylu bohaterach, to za dużo, ale w rzeczywistości tak nie jest. Każdy z nich został bardzo dobrze przedstawiony, a ich historie nie są naciągane. Autorka nie cofa się przed trudnymi decyzjami i jak już wspomniałam, nie jeden raz zaskakuje.

Było to moje pierwsze spotkanie z twórczością Autorki i zaliczam je do bardzo udanego. Styl i język trafiły w mój gust. Rozdziały nie są zbyt długie. Od strony technicznej nie mam do czego się przyczepić.

Autorka niby prosi, by nie namawiać na kontynuację, ale ja przyznaję, że z chęcią bym przeczytała, co dalej, czy pewna bohaterka odnalazła odpowiedzi na swoje nowe pytania, czy też nie 😉


Tytuł: Odzyskana
Autorka: Sylwia Bies
Ilość stron: 322
Wydawnictwo Vectra
Za możliwość lektury serdecznie dziękuję Wydawnictwu Vectra.2 komentarze:

Serdecznie dziękuję za każdy komentarz! Staram się odwiedzać Wasze blogi na tyle, na ile pozwala mi czas. Jeśli macie pomysł na jakiś post inny niż recenzje książek - jestem otwarta na sugestie. Mogą to być posty związane z nauką języków obcych, tłumaczeniem seriali, czy innego typu.
Jeśli masz pytania to zapraszam do kontaktu: misako.amaya@wp.pl

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia