23 kwi 2022

Two dirty souls - Anna Langner

 


Do każdego przebrania można się przyzwyczaić. Tylko dusza zawsze pozostaje niepokorna.

Jax i Skipper umiejętnie grają swoje role. On, syn bardzo wpływowego i bogatego człowieka, sprawia wrażenie rozpuszczonego i nazbyt pewnego siebie. Śmiało sięga po to, czego pragnie, i nie zawaha się przed niczym, by osiągnąć swoje cele. Tak widzi go otoczenie. Ale jaki naprawdę jest Jax, kiedy nikt nie patrzy?

Ona, rudowłosa chłopczyca w za dużych roboczych ubraniach, nawykła do grzebania w silnikach i trzymania się z daleka od niepotrzebnych romansów. Filigranowa Skipper Navarrez ma prawdziwy talent do mechaniki samochodowej. Może nie jest klasyczną pięknością, ale za to gra pierwsze skrzypce w warsztacie ojca. Czy naprawdę jest tak harda i nieprzystępna? A może skrywa głęboko zupełnie inną wersję siebie?

Ojciec Jaxa od dawna planuje wykupić warsztat upartego Hektora Navarreza. Kiedy tej misji podejmuje się jego przystojny syn, wiadomo, że spróbuje osiądgnąć cel poprzez którąś z czterech sióstr Navarrez. Problem w tym, że najmłodsza z nich, Skipper, od początku traktuje Jaxa wrogo i wcale nie zamierza odpuścić.

Rodzinne tajemnice, skomplikowane relacje i zaskakująco silne przyciąganie między dwojgiem pozornie zupełnie niepasujących do siebie bohaterów – to wszystko i znacznie więcej w nowej powieść Anny Langner.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

***

Dobrze wiecie, że na jakiś czas zrobiłam sobie przerwę od twórczości Autorki, bowiem ostatnio jej książki kompletnie mi nie podchodziły. Ale wraz z najnowszą premierą i jej okładką oraz opisem, poczułam się zaintrygowana, więc postanowiłam dać jej szansę. I wiecie, co? Cieszę się, że to zrobiłam, bo zostałam kompletnie zaskoczona!

Od samego początku wciągnęłam się w historię Skipper i Jax’a – dwóch przeciwieństw. On, z bogatej rodziny, mający wszystko, co dusza zabraknie. Ona, z biedniejszego środowiska, z ojcem pijakiem, który nie potrafi ogarnąć swojego życia, a jej siostry zarabiają na seks myjni. Skipper uwielbia pracować przy autach, ogarnia warsztat samochodowy ojca, który z kolei chce wykupić ojciec Jaxa. A Jax ma mu w tym pomóc.

Cóż, Skipper to przeciwieństwo obecnych bohaterek, które pojawiają się na rynku wydawniczym. Wygadana, wyszczekana, broniąca swoich wartości. Mówi, co myśli. Jax to z kolei typowy pewny siebie facet, który szasta pieniędzmi a swoim wdziękiem potrafi wiele zdziałać. Więc możecie się domyślić, co się dzieje, kiedy ta dwójka się spotyka.

Powiem tak – może tutaj nic odkrywczego nie znajdziecie, ale całość wypada naprawdę fajnie. Byłam żywo zainteresowana i zaintrygowana tą dwójką. Zwłaszcza, że nie brakuje tutaj też humoru, ale i poważniejszych motywów.

Przyznaję, czuję się usatysfakcjonowana i myślę, że po kolejną książkę Autorki tym razem również sięgnę 😉

Polecam!


Tytuł: Two dirty souls
Autorka: Anna Langner
Ilość stron: 368
Niegrzeczne Książki

Za możliwość lektury serdecznie dziękuję Niegrzecznym Książkom.2 komentarze:

Serdecznie dziękuję za każdy komentarz! Staram się odwiedzać Wasze blogi na tyle, na ile pozwala mi czas. Jeśli macie pomysł na jakiś post inny niż recenzje książek - jestem otwarta na sugestie. Mogą to być posty związane z nauką języków obcych, tłumaczeniem seriali, czy innego typu.
Jeśli masz pytania to zapraszam do kontaktu: misako.amaya@wp.pl

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia