6 kwi 2022

Wróg mojego wroga - Monika Skabara

 


Nic nie łączy silniej niż wspólna zemsta

Kira ma na koncie wiele osiągnięć: prowadzi własną firmę, sprawnie zarządza zespołem, ma pracę, która jest jej pasją i daje jej satysfakcję. Nic jednak nie może równać się z jej największym życiowym sukcesem, jakim było wyzwolenie się z relacji pełnej przemocy fizycznej i psychicznej. Marcus jest już byłym mężem, wciąż jednak stanowi zagrożenie – tym razem chce odebrać Kirze jej firmę.

Aby ratować biznes, Kira spotyka się z nowym kontrahentem. AJ ma swoje powody, żeby nie znosić Marcusa, proponuje jej więc sojusz. Razem mają doprowadzić byłego męża Kiry do ruiny. Problem w tym, że posiadanie wspólnego wroga bardzo ich do siebie zbliżyło, tak bardzo, że aż pozwolili sobie na coś zupełnie szalonego. Czy to aby na pewno dobry start do planowania zimnej zemsty?


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

***

Kira myślała, że ma już z głowy męża, który znęcał się nad nią fizycznie i psychicznie. Jednak Marcus znów się pojawił i w dodatku chce odebrać Kirze firmę. Na jej drodze staje AJ, który chce połączyć siły z kobietą i zniszczyć Marcusa.

Mam trochę mieszane uczucia co do głównych bohaterów. Kirę niby lubiłam, ale w między czasie irytowało mnie jej zachowanie. Często reagowała hm…agresywnie. Nie można było zagadać, czy zażartować. Rozumiem, że wiele przeszła i pewnie to ją zahartowało, ale w ogólnym rozrachunku jakoś to do mnie nie przemówiło.

Jeśli chodziło o AJ to też jakoś nie do końca byłam do niego przekonana. A już na pewno do relacji między tą dwójką i tego, jak się rozwijała. Według mnie trochę za szybko. Nie chcę za bardzo wchodzić w fabułę, żeby nie spojlerować, ale ich pierwsza akcja na początku…Taka trochę mało realna, a już na pewno to, jak to wszystko wyszło.

Dużo lepiej wypadły ostatnie rozdziały – może nie były też idealne, bo niektórym kwestiom poświęcono zbyt mało czasu, ale było lepiej.

Cóż, myślałam, że trochę lepiej będę się bawić. Nie było super, katastroficznie też nie było. Dla mnie wypadało to średnio, ale jeśli szukacie niezobowiązującej lektury i nie macie zbyt wygórowanych wymagań, to powinniście być zadowoleni.


Tytuł: Wróg mojego wroga
Autorka: Monika Skabara
Ilość stron: 288
Niegrzeczne Książki


 

Za możliwość lektury serdecznie dziękuję Niegrzecznym Książkom.
2 komentarze:

  1. Obawiam się że mam zbyt duża listę książek do przeczytania by się skusić i na ta

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie mówię nie, ale obecnie nie mam tej książki w swoich planach czytelniczych.

    OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za każdy komentarz! Staram się odwiedzać Wasze blogi na tyle, na ile pozwala mi czas. Jeśli macie pomysł na jakiś post inny niż recenzje książek - jestem otwarta na sugestie. Mogą to być posty związane z nauką języków obcych, tłumaczeniem seriali, czy innego typu.
Jeśli masz pytania to zapraszam do kontaktu: misako.amaya@wp.pl

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia