29 kwi 2022

Heartstopper - Alice Oseman

 


Powieść graficzna LGBTQ+ o życiu, miłości i wszystkim, co dzieje się pomiędzy – gratka dla fanów filmu Twój Simon i książek Holly Bourne.

Charlie i Nick poznają się w szkole. Charlie był tam prześladowany, ale wreszcie może otwarcie mówić o swojej orientacji. Nick gra w szkolnej drużynie rugby i słyszał trochę o Charliem – chłopaku, który został wyoutowany rok wcześniej – choć nigdy nie miał okazji z nim porozmawiać.

Nick i Charlie trafiają na wspólne zajęcia i siadają w jednej ławce. Szybko stają się przyjaciółmi i wkrótce Charlie zakochuje się w Nicku, choć wydaje mu się, że nie ma najmniejszych szans. Obaj mają wspólne pasje, odwiedzają się w domach. Przyjaciele Charliego nie rozumieją: co on widzi w tym potężnym chłopaku z drużyny sportowej? Sam Nick nie do końca rozumie, co się z nim dzieje, ale czuje, że to przy Charliem może być nareszcie sobą. Wreszcie, podczas urodzinowej imprezy kolegi Nicka, dochodzi do przełomu w ich relacji. Charlie zostaje z pytaniem: co się właściwie wydarzyło i czy Nick odwzajemnia jego uczucie?

Ośmioodcinkowy serial Netflixa na podstawie pierwszego tomu Heartstoppera w przygotowaniu!


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

***

To mój pierwszy komiks i powiem szczerze, że bardzo pozytywnie się zaskoczyłam. Myślałam, że może będzie mi tutaj brakować tekstu, a tym czasem obrazki oraz dialogi w zupełności wystarczyły. Zwłaszcza te pierwsze świetnie oddały to, co nie zostało wypowiedziane. W dodatku każdy tom dosłownie się pochłania – pomimo tego, iż wydają się być grube, to w rzeczywistości lekturę się po prostu pochłania.

Charlie był wcześniej prześladowany, a fakt, że jest gejem, nie ułatwia mu życia w szkole. Na zajęciach poznaje Nick’a, szkolną gwiazdę rugby. Chłopaki szybko się zaprzyjaźniają, a Charlie zakochuje się w Nicku… Sam Nick nie do końca rozumie, co się z nim dzieje, ale przy chłopaku w końcu czuje się sobą.

Ja jestem całością oczarowana. Obejrzałam też serial na Netflix 😊 Ciepły, takie guilty pleasure. Nie pozostaje mi nic innego, jak zachęcić Was do sięgnięcia po komiksy! Serial również polecam :)


Tytuł: Heartstopper
Autorka: Alice OsemanZa możliwość lektury serdecznie dziękuję Wydawnictwu Jaguar.3 komentarze:

  1. Bardzo ciekawa prpozycja czytelnicza. Może się skuszę.

    OdpowiedzUsuń
  2. Serial mi się spodobał, więc i książkom pewnie dam szansę!

    OdpowiedzUsuń
  3. Wcześniej kompletnie mnie nie ciągnęło do tej serii, ale mnóstwo pozytywnych opinii coraz bardziej zachęca

    OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za każdy komentarz! Staram się odwiedzać Wasze blogi na tyle, na ile pozwala mi czas. Jeśli macie pomysł na jakiś post inny niż recenzje książek - jestem otwarta na sugestie. Mogą to być posty związane z nauką języków obcych, tłumaczeniem seriali, czy innego typu.
Jeśli masz pytania to zapraszam do kontaktu: misako.amaya@wp.pl

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia