8 kwi 2022

I będę cię kochać aż do śmierci - Anna Kasiuk

 


Rita i Tomasz, młodzi ludzie pełni radości, czerpiący z życia pełnymi garściami, czasem lekko zawadzający o granice prawa, nie spodziewają się, co przygotował dla nich los. Sami mają bardzo sprecyzowane plany, piękna ślubna suknia już czeka…

Wskutek tragicznego splotu okoliczności ich życie zmienia się diametralnie; nie będzie ślubu, nie będzie wspólnego czasu, nie będzie już wiatru we włosach Rity, zniknie radosna, szalona dziewczyna. Będzie musiała radzić sobie sama, pomocy nie uzyska nawet od matki Tomka. Zdecyduje się wyjechać. 

Na Mazurach spotyka mężczyznę, który zauroczony nią, proponuje wspólne życie. Może nie takie, na jakie liczyła w wyobraźni, ale Rita nie może sobie pozwolić na grymaszenie. Wspólnie prowadzony pensjonat na Mazurach prosperuje dobrze, dzieci rosną. Świat Rity jest podporządkowany obowiązkom i mężowi, sama Rita również staje się osobą podporządkowaną. Nie ma już w sobie woli walki, pragnienia przygody; jej radością oprócz dzieci stają się konie. Chwile ważne dla siebie spędza, jeżdżąc konno po okolicy.

I to uporządkowane, poskładane jakoś życie nagle sypie się niczym domek z kart, a Rita po raz kolejny będzie musiała zmierzyć się z przewrotnością losu. Będzie musiała też zmierzyć się z samą sobą – i nie wiadomo, które z tych zmagań okażą się trudniejsze… 


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

***

Z wielką ochotą sięgnęłam po lekturę, a tym czasem już od samego początku nie mogłam się polubić z tą historią. Nie poddawałam się, czytałam dalej, bo chciałam dać szansę, no ale cóż. Chemia między nami się nie pojawiła i po prostu odpuściłam lekturę.

Rita i Tomasz byli kiedyś w szczęśliwym związku, ale pewne wydarzenia sprawiły, że ich drogi się rozeszły, a Rita postanowiła wyjechać. Spotyka mężczyznę, z którym się związuje i cóż, ich wspólne życie nie należy do udanych, a wszystko przez to, co on jej zrobił. Jej z pozoru poukładane życie znów wywraca się do góry nogami, kiedy w jej życiu ponownie ktoś się pojawia…

Nie wiem czemu, ale nie potrafiłam współczuć bohaterce. Dla mnie była trochę taka bezpłciowa. Ogólnie muszę przyznać, że czytało mi się ciężko i nie wiem do końca, co było tego powodem. Znam twórczość Autorki, bardzo ją lubię, więc jest to dla mnie zaskoczenie. Chyba za bardzo czułam się tak, jakbym obserwowała tę historię z boku. Kompletnie nie czułam bohaterów.

I cóż, tylko tyle mogę napisać. Nie zniechęcam się jednak. Mimo wszystko sięgnę po kolejną historię, mając nadzieję, że tym razem wypadnie lepiej ;) 


Tytuł: I będę cię kochać aż do śmierci
Autorka: Anna Kasiuk
Ilość stron: 320
Wydawnictwo JaguarZa możliwość lektury serdecznie dziękuję Wydawnictwu Jaguar.3 komentarze:

  1. Tej książki autorki jeszcze nie czytałam, ale bardzo lubię jej powieści.

    OdpowiedzUsuń
  2. Słyszałam o niej, ale jeszcze się nad nią zastanowię.

    OdpowiedzUsuń
  3. Bardzo lubię książki tej autorki i tę również chcę przeczytać.

    OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za każdy komentarz! Staram się odwiedzać Wasze blogi na tyle, na ile pozwala mi czas. Jeśli macie pomysł na jakiś post inny niż recenzje książek - jestem otwarta na sugestie. Mogą to być posty związane z nauką języków obcych, tłumaczeniem seriali, czy innego typu.
Jeśli masz pytania to zapraszam do kontaktu: misako.amaya@wp.pl

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia