12 kwi 2022

Gangsta Paradise. Reno - Agnieszka Lingas-Łoniewska

 


Byłem złym człowiekiem.

Byłem mścicielem.

Byłem mordercą.

Byłem gangsterem.

A to był mój pieprzony raj!

Galina Jegorowna Aristowa umarła w wieku osiemnastu lat, kiedy mężczyzna bez serca zamordował na jej oczach rodziców. Mija parę lat. Maria Fratecka zostaje zatrudniona jako opiekunka małego Antoniego Goli, który ma zespół Aspergera. Jego ojciec, milioner i biznesmen Leon Gola, jest bezpardonowym graczem na wrocławskiej scenie biznesu. Właśnie zakupił najwyższy budynek w mieście. Nikt nie wie, że genialny przedsiębiorca to osławiony Reno – zarządzający podziemiem gangster, którego serce zostało zniszczone ponad pięć lat temu.

Teraz liczą się dla niego tylko syn, biznes i półświatek. W jego bliskim otoczeniu pojawia się Maria, która ma świetny kontakt z Antonim – i szybko się okazuje, że potrafi ona okiełznać wszelkie demony mężczyzny. Lecz czy kobieta jest tą osobą, za którą się podaje? I czy Leon w imię prawdziwej siły miłości będzie potrafił wybaczyć, zapomnieć? Bo przecież jest pozbawionym uczuć gangsterem, który zawsze pamięta o wyrządzonych mu krzywdach.

Reno to pierwszy tom pasjonującej nowej serii bestsellerowej autorki, łączący wątki romansowe, sensacyjne i erotyczne. Daj się porwać ciemnej stronie miasta!


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

***

Sięgając po „Reno” trochę się obawiałam, ale jak się okazało – zupełnie niepotrzebnie. Od samego początku wciągnęłam się w historię. Choć okazała się przewidywalna, to całość bardzo mnie usatysfakcjonowała. Z lekturą trafiłam w odpowiednim momencie, kiedy miałam gorszy czas z czytaniem i cóż, wyciągnęła mnie z tego dołka 😉

Maria jest opiekunką Antosia – syna Leona, który w tym drugim świecie – świecie gangsterskim, znany jest jako Reno. Antoś ma zespół Aspergera, więc wybór opiekunki był ważnym zadaniem. Ale Maria zaczyna również mieć wpływ na Reno, który do tej pory doskonale uciekał od jakichkolwiek uczuć. Przy dziewczynie jednak potrafi czuć spokój.

Tylko co się z nimi stanie, kiedy wyjdą na jaw pewne fakty? Jak sobie ta trójka poradzi z nową rzeczywistością?

Czytało mi się naprawdę dobrze. Ze wszystkimi postaciami bardzo się polubiłam, choć nie ukrywam, że Alinka to taka trochę denerwująca jest :D Katan póki co jest moim ulubieńcem i czekam na część poświęconą jego historii 😊 Wciągnęłam się od samego początku i tak już trwałam w tej historii do końca. Gangsterski świat schodzi tutaj raczej na drugi plan. Autorka skupiła się na bohaterach i to akurat bardzo mi się podobało.

Nie pozostaje mi nic innego jak tylko polecić!


Tytuł: Gangsta Paradise. Reno
Autorka: Agnieszka Lingas-Łoniewska
Ilość stron: 260
Wydawnictwo JakBookCzytaliście już? A może dopiero macie w planach?2 komentarze:

  1. Super, że od razu wciągnęłaś się w tę książkę. Być może do niej zajrzę.

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie znam tej książki i jakoś nieszczególnie mnie do niej ciągnie.

    OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za każdy komentarz! Staram się odwiedzać Wasze blogi na tyle, na ile pozwala mi czas. Jeśli macie pomysł na jakiś post inny niż recenzje książek - jestem otwarta na sugestie. Mogą to być posty związane z nauką języków obcych, tłumaczeniem seriali, czy innego typu.
Jeśli masz pytania to zapraszam do kontaktu: misako.amaya@wp.pl

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia