5 maj 2021

Poza dzień i poza czas - Agata Czykierda-Grabowska PREMIERA


Autorka bestsellerowej powieści Jak powietrze powraca z mocną, pełną napięcia opowieścią o dwóch światach, które pozornie dzieli wszystko. Wspólnym mianownikiem są tylko tajemnice.

Antonia to wrażliwa i zamknięta w sobie studentka weterynarii. Jej małym, bezpiecznym światem jest fotografia, której oddaje całe swoje serce. 

Daniel jest młodym, pogubionym chłopakiem z bagażem trudnych doświadczeń. Splot nieszczęśliwych wypadków sprawił, że wpakował się w poważne kłopoty, które wydają się nie do rozwiązania. 

Gdy pewnego dnia Antonia postanawia zrobić zdjęcia na pobliskim, opuszczonym cmentarzu, nie spodziewa się spotkać na nim nikogo. A już na pewno nie człowieka, który ledwo umknął śmierci. 

Nieoczekiwane spotkanie na cmentarzu odmieni ich losy. Tylko czy ta historia ma szansę skończyć się dobrze?


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

***

Twórczość Autorki bardzo lubię, choć nie każda pozycja mi odpowiada, ale zawsze z przyjemnością sięgam po nowości. Poza dzień i poza czas okazało się być przy okazji świetnym wyborem po kilku średnich książkach.

Od samego początku zostałam wciągnięta w świat Antonii i Daniela, których historia nie jest może zbyt wyszukana, ale z pewnością lepsza, niż to co ostatnio oferuje nam rynek wydawniczy. Zwłaszcza, że wszystko zostało przedstawione w ciekawy i dość realny sposób. Relacja między bohaterami może rozwija się i szybko, ale chyba pierwszy raz mi to nie przeszkadzało. Czułam, że w ich przypadku tak właśnie powinno być, bo stali się dla siebie swojego rodzaju odkupieniem. 

Nie będę się tutaj zagłębiać w fabułę, bo sami powinniście ją poznać - ja mogę obiecać, że nie będziecie się nudzić. Czytałam zapartym tchem i ciężko było mi się oderwać od lektury. Polubiłam też głównych bohaterów. Może jedynie zabrakło mi coś w wątku z Pawłem, ale to taki mały niuans.

Czyta się szybko. Narracja prowadzona jest z punktu widzenia Daniela oraz Antonii. Dialogi nie są sztuczne, a uczucia, które targają bohaterami, zostały bardzo dobrze przedstawione. 

Myślałam, że wątek z Danielem będzie bardziej hm... tragiczny, albo niepokojący. Sądziłam, że zakończenie też będzie bardziej okrutniejsze - nie wiem dlaczego :D. A tym czasem wszystko jest wyważone. Z zakończenia również jestem zadowolona.

Nie pozostaje mi nic innego, jak polecić Wam dzisiejszą premierę Autorki. Nie będzie to stracony czas.

Tytuł: Poza dzień i poza czas
Autorka: Agata Czykierda-Grabowska
Ilość stron: 307Znacie, lubicie twórczość Autorki? :)5 komentarzy:

 1. Być może się skuszę, gdyż to moje klimaty.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja nie znam twórczości autorki, może się skuszę na tę konkretną książkę.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 3. Wczoraj kupiłam sobie tę książkę w wersji elektronicznej. Będę wkrótce czytała.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo lubię powieści autorki. Chętnie ją przeczytam.

  OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za każdy komentarz! Staram się odwiedzać Wasze blogi na tyle, na ile pozwala mi czas. Jeśli macie pomysł na jakiś post inny niż recenzje książek - jestem otwarta na sugestie. Mogą to być posty związane z nauką języków obcych, tłumaczeniem seriali, czy innego typu.
Jeśli masz pytania to zapraszam do kontaktu: misako.amaya@wp.pl

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia