12 lis 2018

Zdradzieckie serce - Mary E. Pearson


Tytuł: Zdradzieckie serce
Autorka: Mary E. Pearson
Ilość stron: 528
Wydawnictwo Initium

Lia i Rafe, przetrzymywani w barbarzyńskim królestwie Vendy, mają niewielkie szanse na ucieczkę. Kaden, niedoszły zabójca Lii, z całych sił pragnie ją ocalić, dlatego mówi Komizarowi, że dziewczyna ma dar. Przywódca zaczyna się interesować Lią bardziej, niż ktokolwiek mógłby się tego spodziewać. Nic jednak nie jest oczywiste: Rafe okłamał Lię, ale poświęcił własną wolność, by ją chronić; Kaden, który miał ją zabić, ocalił jej życie; mieszkańcy Vendy, których Lia zawsze uważała za barbarzyńców, zaskoczyli ją, gdy zaczęła wśród nich przebywać. Walcząc z tradycją, w której ją wychowano, z darem i własną tożsamością, księżniczka musi podjąć decyzje, które wpłyną nie tylko na jej kraj, lecz też na jej przeznaczenie.

Cóż mogę powiedzieć? Po raz kolejny wracamy do świata, który wykreowała nam autorka. Przyznam szczerze, że nie mogłam doczekać się drugiego tomu, by poznać losy naszych bohaterów.
Bohaterów poznajemy jeszcze bardziej niż w pierwszym tomie. O dziwo też wszystkich lubię, co w moim przypadku jest naprawdę rzadkie. Poznajemy też coraz więcej tajemnic na temat Zabójcy, a dzięki temu możemy bardziej zrozumieć tę postać.

Finał drugiego tomu jak zwykle sprawia, że czytelnik nie może doczekać się kolejnej części. Zdradzieckie serce wciąga już od pierwszych stron, przez co czas bardzo szybko płynie i nim się oglądamy, zbliżają się końcowe strony. Ani przez chwilę się nie nudziłam przy tej lekturze. Język, jakim posługuje się autorka, również bardzo mi odpowiadał. Nie ma długich opisów, których nie znoszę. Dialogi również nie są sztuczne, a cechują się naturalnością.

Nie chcę za bardzo zagłębiać się w fabułę, bo uważam, że sami powinniście sięgnąć po tę lekturę! Jest to naprawdę dobra pozycja i szczerze polecam!


27 komentarzy:

 1. Cieszę się, że książka Ci się podobała, jednak nie wpisuje się ona w moje gusta czytelnicze. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie czytałam pierwszego tomu, ale wydaję się być to bardzo ciekawa seria :)
  Mój blog-klik

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawa jestem, czy by mi się spodobała ta książka :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie czytałam jeszcze pierwszego tomu więc wszystko przede mną.

  OdpowiedzUsuń
 5. dla mnie całkowicie nie znana ksiąkżka :D Ale skusiłaś mnie ;D

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciągnie mnie do tej książki bardzo, więc na pewno kiedyś przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Czytałam i fakt – wciąga! Chociaż pierwsza część jest troszeczkę wyżej poziomem niż ta według mnie ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Po tę książkę raczej nie sięgnę. Ostatnio poszukuje innych klimatów :) Jednak jeśli się zdecyduje to najpierw sięgnę po jedynkę :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja chyba jednak podziękuję ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie znam, ale się zapoznam :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Mój klimat! Uwielbiam fantastykę całym sercem ❤️ w przyszłym roku muszę zainwestować w tę serię.

  Pozdrawiam,
  Ksiazkowa-przystan.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 12. Nie przekonuje mnie ta książka więc raczej odpuszczę :) pozdrawiam :) www.wspolczesnabiblioteka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 13. Raczej nie sięgnę po tę serię, wszak nie chcę zaczynać kolejnej a widzę, że sypią się kolejne tomy. Cieszę się, że Tobie się podobało. Tylko ta okładka... jak i w 1 części ta postać jest tak koszmarnie wtopiona, że aż oczy parują... :D
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 14. Wczoraj zaczęłam! Bardzo fajna książka :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Bardzo rzadko czytam takie magiczne książki, ale ta mnie mega zainteresowała :)

  OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za każdy komentarz! Staram się odwiedzać Wasze blogi na tyle, na ile pozwala mi czas. Jeśli macie pomysł na jakiś post inny niż recenzje książek - jestem otwarta na sugestie. Mogą to być posty związane z nauką języków obcych, tłumaczeniem seriali, czy innego typu.
Jeśli masz pytania to zapraszam do kontaktu: misako.amaya@wp.pl

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia