1 paź 2023

Polowanie na bestię z Majdanka - Jarosław Molenda

 


Hermine Braunsteiner zasłynęła z okrucieństwa, sadyzmu i bestialstwa. Wykorzystywała do tego obuwie z podbiciem ze stali. Kopała, skakała po więźniarkach. Czy kobietę spotkała zasłużona kara?

Swojego czasu nie byłam fanką literatury faktu. Owszem, jakieś programy mogłam oglądać, ale żeby sięgać po książki? Zmieniło się to już jakiś czas temu. Chętniej sięgam po takie tytuły i cóż, w większości nie są to lekkie historie. 

To naprawdę mocna lektura i niejednokrotnie miałam ciarki na plecach. Do tej pory się dziwię jak kobieta mogła zadawać taką krzywdę drugiej kobiecie, matce, czy dzieciom. 

Po raz kolejny miałam okazję czytać coś od tego Autora, również z tego gatunku, i śmiało mogę go polecić. Jego styl mi odpowiada, świetnie przedstawia fakty. Nie mam po prostu do czego się przyczepić. Nie będę zagłębiać się w samą historię – to po prostu trzeba przeczytać. Bądźcie jednak przygotowani na okrucieństwo…


Tytuł: Polowanie na bestię z Majdanka
Autor: Jarosław Molenda
Ilość stron: 400
Wydawnictwo Filia
Współpraca reklamowa z Wydawnictwem Filia, któremu dziękuję za możliwość lektury.1 komentarz:

Serdecznie dziękuję za każdy komentarz! Staram się odwiedzać Wasze blogi na tyle, na ile pozwala mi czas. Jeśli macie pomysł na jakiś post inny niż recenzje książek - jestem otwarta na sugestie. Mogą to być posty związane z nauką języków obcych, tłumaczeniem seriali, czy innego typu.
Jeśli masz pytania to zapraszam do kontaktu: misako.amaya@wp.pl

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia