5 paź 2023

Szóstka - Przemysław Kowalewski

 


W grudniu 1967 roku ma miejsce katastrofa tramwajowa, która prawdopodobnie nie była zwykłym wypadkiem. Cenzura blokuje przekaz, a rząd powołuje grupę, by ta rozwiązała sprawę. Ugne Galant poszukuje osób, które pomagały pasażerom po wypadku. W między czasie pojawiają się ludzie, którzy zrobią wszystko, by prawda nie wyszła na jaw.

Poprzedni tytuł wywarł na mnie mocne wrażenie, dlatego też bez zastanowienia sięgnęłam po jego kolejny tytuł. I cóż Wam mogę napisać – ponownie się nie zawiodłam. Ciężko było oderwać mi się od lektury. 

Nigdy nie przepadałam za książkami, których fabuła była osadzona w przeszłości i w ogóle jakoś nawiązywała do historii. A teraz coraz chętniej się do nich przekonuję. Autor świetnie przedstawił Szczecin z tego okresu. W dodatku dał nam bardzo dobre śledztwo. Może trochę mniej makabry i mocnych opisów, ale to z kolei wcale nie ujmuje całości.

Polecam. Naprawdę gorąco polecam. 


Tytuł: Szóstka
Autor: Przemysław Kowalewski
Ilość stron: 408
Wydawnictwo Filia


Współpraca reklamowa z Wydawnictwem Filia, któremu dziękuję za możliwość lektury. 1 komentarz:

  1. Ale się cieszę, że mam tę książkę na swojej półce. Zapowiada się bowiem wciągająca lektura.

    OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za każdy komentarz! Staram się odwiedzać Wasze blogi na tyle, na ile pozwala mi czas. Jeśli macie pomysł na jakiś post inny niż recenzje książek - jestem otwarta na sugestie. Mogą to być posty związane z nauką języków obcych, tłumaczeniem seriali, czy innego typu.
Jeśli masz pytania to zapraszam do kontaktu: misako.amaya@wp.pl

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia