29 wrz 2023

Nieobecna - Agnieszka Olejnik

 


Bliźniaczki Julia i Julita dość często zamieniają się tożsamością, realizując swoje pragnienia. Julia ma wszystko – dom, pieniądze, męża, ale potrzebuje do tego wrażeń. W trakcie jednej z zamian, Julia zostaje zamordowana. Co zrobi Julita? Przyzna się do umowy między siostrami? Czy zabójca się pomylił?

Zaczynając lekturę, odniosłam wrażenie, że gdzieś to już czytałam i z tego powodu też byłam trochę zniechęcona. Jednak z każdą kolejną stroną byłam bardziej ciekawa i koniec końców po prostu się wciągnęłam. Nie ukrywam, że z Julitą się nie polubiłam. Była dla mnie trochę taka nijaka i mało wyrazista. Mimo iż Julii dobrze nie poznajemy, to myślę, że była dużo „barwniejsza” od swojej siostry.

Mordercy można się domyśleć po pewnym czasie, choć Autorka bardzo się starała, mącąc w fabule. Przyznaję, że czasami trochę wątpiłam w swoje domysły, ale i tak udało mi się we wszystkim połapać.

Rozdziały są różnej długości. Czyta się dobrze i szybko. Myślę, że lektura maksymalnie na dwa wieczory.


Tytuł: Nieobecna
Autorka: Agnieszka Olejnik
Ilość stron: 384
Wydawnictwo Książnica


Współpraca reklamowa z Wydawnictwem Książnica, któremu dziękuję za możliwość lektury.1 komentarz:

Serdecznie dziękuję za każdy komentarz! Staram się odwiedzać Wasze blogi na tyle, na ile pozwala mi czas. Jeśli macie pomysł na jakiś post inny niż recenzje książek - jestem otwarta na sugestie. Mogą to być posty związane z nauką języków obcych, tłumaczeniem seriali, czy innego typu.
Jeśli masz pytania to zapraszam do kontaktu: misako.amaya@wp.pl

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia