7 lut 2023

Niedobrani - Anne Marie

 


Czwórka studentów, która stała się prawdziwą paczką przyjaciół. Po kilku latach i relacje wskakują na wyższy poziom, a w między czasie wychodzą na jaw pewne tajemnice, czy niedomówienia. Jak z tym poradzą sobie bohaterowie?

Byłam bardzo ciekawa tej historii i pierwsze zaskoczenie się pojawiło, kiedy okazało się, że książka jest bardzo cienka – jedynie 130 stron, więc nawet ciężko mówić tutaj o książce. Jak dla mnie to nowelka. Ba, na końcu dowiadujemy się, że będzie tom drugi – w mojej ocenie wolałabym takie dwa tomy w jednej części. Zwłaszcza, że nie mamy tutaj nie wiadomo jak rozciągniętej akcji.

Rozdziały są krótkie, jak dla mnie zbyt krótkie, i z perspektywy z każdego bohaterów – Anity, Patrycji, Artura i Roberta. Każde z nich jest inne, różnią się charakterami, ale powiem szczerze, że jakoś tego nie odczułam. Odnoszę też wrażenie, że jako czytelnik poznajemy ich zbyt słabo.

Niestety, ale też nie potrafiłam się wczuć w tę historię i po prostu…wynudziłam się. W pewnym momencie zaczęłam kartkować strony. Autorka zostawia nas w momencie, gdy coś się dzieje, w ważnym momencie dla bohatera, ale… I tak nie czuję się zachęcona by sięgnąć po kolejną część. 

Tak czy siak polecam samemu się przekonać, bo przecież są gusta i guściki. Jak będę mieć okazję to sięgnę po inny tytuł Autorki, by sprawdzić, czy może się polubię z inną historią 😊


Tytuł: Niedobrani
Autorka: Anne Marie
Ilość stron: 128
Wydawnictwo DlaczemuWspółpraca reklamowa z Wydawnictwem Dlaczemu oraz Autorką, którym dziękuję za możliwość lektury.1 komentarz:

  1. Obecnie nie planuję czytać tej książki, gdyż mam dużo zaplanowanych lektur. Ale w przyszłości kto wie.

    OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za każdy komentarz! Staram się odwiedzać Wasze blogi na tyle, na ile pozwala mi czas. Jeśli macie pomysł na jakiś post inny niż recenzje książek - jestem otwarta na sugestie. Mogą to być posty związane z nauką języków obcych, tłumaczeniem seriali, czy innego typu.
Jeśli masz pytania to zapraszam do kontaktu: misako.amaya@wp.pl

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia