19 lut 2023

Czego nie widać - Brianna Labuskes

 


Gretchen, odkąd skończyła osiem lat, żyła w przekonaniu, że zabiła swoją ciotkę. Większość ludzi uważa, że jako mała socjopatka uniknęła kary. Obecnie Gretchen to doktor, specjalistka w psychologii i kryminologii, która niejednokrotnie pomogła w rozwiązaniu zagadek. Nigdy tylko nie zainteresowała się swoją własną. Trzydzieści lat później detektyw Marconi chce rozwiązać tą zagadkę.

Muszę przyznać, że początek książki a dokładnie jej jedna trzecia, była dla mnie ciężka. Może dlatego, że z tego początku ciężko jest powiązać ze sobą wszystko, co nam zostaje opowiedziane. Mamy przeskoki czasowe i historię z różnych perspektyw. Dopiero w dalszych rozdziałach poczułam to prawdziwe zainteresowanie i ciekawość, które nie pozwalały oderwać się od lektury. Sama postać Gretchen jest interesująca, bo to socjopatka. 

Całość okazuje się być zawiła, ale bardzo dobrze wymyślona i powiem szczerze, że Autorce udało się mnie zaskoczyć! Końcówka jak dla mnie bardzo dobra i w ogólnym rozrachunku oceniam tę historię na czwórkę. Cieszę się, że na początku nie zrezygnowałam z lektury.


Tytuł: Czego nie widać
Autorka: Brianna Labuskes
Ilość stron: 432
Wydawnictwo Luna


Współpraca reklamowa z Wydawnictwem Luna, któremu dziękuję za możliwość lektury.
1 komentarz:

  1. Wkrótce ja również będę czytała tę książkę i mam nadzieję, że mnie także zaskoczy.

    OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za każdy komentarz! Staram się odwiedzać Wasze blogi na tyle, na ile pozwala mi czas. Jeśli macie pomysł na jakiś post inny niż recenzje książek - jestem otwarta na sugestie. Mogą to być posty związane z nauką języków obcych, tłumaczeniem seriali, czy innego typu.
Jeśli masz pytania to zapraszam do kontaktu: misako.amaya@wp.pl

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia