19 sie 2019

Rok na Kwiatowej. Sezon 2. Kwitnące lilie - Karolina WilczyńskaKaja nigdy nie sądziła, że dowie się, co to znaczy strach o własne życie, dopóki się nie dowiaduje, iż musi stawić czoła problemom związanym ze swoim zdrowiem. Taki obrót spraw sprawia, że dziewczyna dostrzega, jaka jest samotna i ta samotność zaczyna jej doskwierać. Wracają równiez bolesne wspomnienia oraz przeszłość, przed którą uciekła, a która znów do niej wraca. Na szczęście sąsiedzi z Kwiatowej nie pozwolą jej samej mierzyć się z trudami życia.

Kolejny tombestsellerowej serii już na półkach sklepowych! Czym tym razem zaskoczą nas nowi bohaterowie? Ba! Mamy tutaj nawet postać z poprzedniego sezonu!

Zapraszam do lektury!

***

Tak jak można zauważyć po krótkim wstępie - ten tom głównie skupia się na postaci Kai. W pierwszym tomie nowego sezonu poznaliśmy ją jako zaradną, żywiołową dziewczynę, która pracuje jako terapeutka z trudną młodzieżą. W Kwitnących liliach mamy okazję zobaczyć ją od innej strony.
Można by powiedzieć, że głupie skierowanie na badania profilaktyczne sprawia, że życie dziewczyny wywraca się do góry nogami. Ma podejrzenie poważnej choroby, co totalnie ją łamie. Zamyka się w sobie, nie chce od nikogo żadnej pomocy. W dodatku dostrzega, jaka jest samotna i ta samotność bardzo jej doskwiera. To wszystko sprawia do powrotu do przeszłości, od której do tej pory uciekała. A teraz poczuła wewnętrzną potrzebę, żeby do niej wrócić.

Całe szczęście Kaja nie jest z tym zupełnie sama! Ma przyjaciółkę, Malwinę (witamy w pierwszym sezonie!), która stara się jej pomóc, ale ta oczywiście skutecznie odrzuca jej pomoc. Malwina dostrzega sąsiadów Kai i postanawia ich prosić o pomoc. I tak właśnie Julia, Danuta i Norbert wkraczają do akcji i pokazują, że nie tylko psiaki ich łączą, a rodząca się prawdziwa przyjaźń.

A co u naszych pozostałych bohaterów? Danuta jak to Danuta, niby ostra kobieta, ale ma dobre serducho. Zmaga się ze swoim synem, który już nie jest maltuki i cóż, po prostu dorasta. Nie w głowie mu wspólne wieczory z matką. Norbert przechodzi kłótnię z Dominikiem, który wciąż jest tak samo irytujący, jak wcześniej, ale cieszę się, że Norbert w końcu się ogarnia w tym związku! A Julia jak to Julia, pomaga jak tylko może, wciąż nie wie, co zrobić z przyszłością, a na tę chwilę postanawia spędzić trochę czasu z rodzicami.

A jak tam nasze psiaki? Mają się super :D

Styl autorki, jakim się tutaj posługuje, bardzo mi się podoba :) Powtórzę raz jeszcze, że bardzo podoba mi się zabieg, jaki tutaj zastosowała - narrację prowadzi tak jakby spotkała się z nami, przyjaciółkami, i opowiadała, co u niej. Dla mnie to bomba!

Miło spędziłam czas przy tej lekturze i zdecydowanie jest to moja ulubiona polska seria, którą z czystym sumieniem mogę każdemu polecić :)

Tytuł: Kwitnące lilie
Seria: Rok na Kwiatowej. Sezon 2
Autorka: Karolina Wilczyńska
Ilość stron: 318


Za możliwość lektury serdecznie dziękuję Wydawnictwu Czwarta Strona.


30 komentarzy:

 1. Twórczość autorki jakoś mnie omijała, nie słyszałam o niej wcześniej :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Od dawna mam tę serię w planach. Nie czytałam jeszcze jej pierwszego tomu.

  OdpowiedzUsuń
 3. Poprzednia odsłona bardzo mi się podobała, więc tę również chętnie przeczytam. 😊

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie dla mnie bo Ja rzadko sięgam po książki polskich autorów :/

  OdpowiedzUsuń
 5. Raczej nie mój typ książek ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Czasem mam ochotę na takie opowieści, szczególnie latem. Myślę jednak, że jeżeli zdecyduję się na tą serię, to zacznę od pierwszej części...
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy :)

  OdpowiedzUsuń
 7. To faktycznie sympatyczna seria :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Zupełnie nie mój klimat :) odpuszczam tym razem :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Też nie kojarzę twórczości autorki, ale może to się kiedyś zmieni. Póki co wyczerpałam limit na powieści obyczajowe :D

  OdpowiedzUsuń
 10. Planuję przeczytać tę serię. Lubię takie książki. :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Panią Karolinę Wilczyńską od dawna planuję poznać! Muszę to w końcu zrobić! Dzięki za przypomnienie! ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Nie znam jeszcze tej serii, ale mam ją w dalszych planach. To mogą być idealne książki na ponure zimowe wieczory ;)

  OdpowiedzUsuń
 13. i am ERIC BRUNT by name. Greetings to every one that is reading this testimony. I have been rejected by my wife after three(3) years of marriage just because another Man had a spell on her and she left me and the kid to suffer. one day when i was reading through the web, i saw a post on how this spell caster on this address AKHERETEMPLE@gmail.com have help a woman to get back her husband and i gave him a reply to his address and he told me that a man had a spell on my wife and he told me that he will help me and after 3 days that i will have my wife back. i believed him and today i am glad to let you all know that this spell caster have the power to bring lovers back. because i am now happy with my wife. Thanks for helping me Dr Akhere contact him on email: AKHERETEMPLE@gmail.com
  or
  call/whatsapp:+2349057261346


  i am ERIC BRUNT by name. Greetings to every one that is reading this testimony. I have been rejected by my wife after three(3) years of marriage just because another Man had a spell on her and she left me and the kid to suffer. one day when i was reading through the web, i saw a post on how this spell caster on this address AKHERETEMPLE@gmail.com have help a woman to get back her husband and i gave him a reply to his address and he told me that a man had a spell on my wife and he told me that he will help me and after 3 days that i will have my wife back. i believed him and today i am glad to let you all know that this spell caster have the power to bring lovers back. because i am now happy with my wife. Thanks for helping me Dr Akhere contact him on email: AKHERETEMPLE@gmail.com
  or
  call/whatsapp:+2349057261346

  OdpowiedzUsuń
 14. My wife was putting up some attitude and acting strange,and we have been married for eight years,I explained my problems to my friend and he recommended brillianthackers800@gmail.com,I sent him a mail explaining my situation to him and he helped me hack into her phone,Walt sent me a WhatsApp conversation between my wife and her concubine which she told him everything about me and our marriage and he also recorded a call conversation between she and her concubine talking about how they were going to kill me and take my money and properties,I took this to court and I won the case,they were locked up in prison all thanks to Walt who saved my life through his hacking experience,every dollar I spent on this job was worth it,message him and he will help you with your problems.

  OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za każdy komentarz! Staram się odwiedzać Wasze blogi na tyle, na ile pozwala mi czas. Jeśli macie pomysł na jakiś post inny niż recenzje książek - jestem otwarta na sugestie. Mogą to być posty związane z nauką języków obcych, tłumaczeniem seriali, czy innego typu.
Jeśli masz pytania to zapraszam do kontaktu: misako.amaya@wp.pl

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia