29 cze 2021

Nie wiesz nic - Marcel Moss PRZEDPREMIEROWO


Szokujący thriller psychologiczny autora "Nie wiesz wszystkiego".

W naszych czasach wyrazem najwyższej odwagi jest bycie sobą.

Życie jest za krótkie, by tracić je na nieustanny strach. Nie chcę już dłużej się bać.

Tragiczna śmierć Alana, kapitana drużyny siatkówki z liceum Freuda, wpływa niekorzystnie na morale niektórych zawodników. Nowy kapitan, Hubert, wyjeżdża więc z kilkoma kolegami na kilkudniowy obóz w Bieszczady. Chłopak liczy, że w ten sposób uda mu się na nowo tchnąć w nich ducha rywalizacji. Nie wie, że to miejsce stanie się areną dramatycznej walki o przetrwanie. Komu tak bardzo zależy na ich śmierci?

Tymczasem Marta wraz z przyjaciółmi próbuje wrócić do normalności po tragicznych wydarzeniach. Ktoś jednak zna ich tajemnicę i grozi, że ujawni prawdę. Rozpoczyna się walka z czasem.

To niesprawiedliwe. To mnie powinna spotkać śmierć.

"Samotność i depresja to kolejna pandemia naszych czasów. Największe zło wynika często z rozpaczy. Bądźmy uważni, wspierajmy się, dodawajmy sobie odwagi, każdy z nas może uratować czyjeś życie."

Joanna Michalak, Psychoterapeuta, kierownik oddziału dziennego psychiatrycznego dla młodzieży

"Warto, aby każdy rodzic zrozumiał, jak bardzo złożona jest rzeczywistość, w której żyje jego dorastające dziecko. To właśnie umiejętność wspierania młodego człowieka stała się kluczową kompetencją rodzicielską we współczesnym świecie, gdzie młodzież poszukuje siebie, a co za tym idzie – rozpaczliwie woła o akceptację najbliższych."

Magdalena Wegner-Jezierska, Psycholog, terapeuta dzieci i młodzieży


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

***

Sięgając po tę książkę, byłam bardzo zaciekawiona, ale obawiam się, że okaże być gniotem. Zaczęłam czytać – praktycznie od pierwszej strony się wciągnęłam. Jednak miałam nieodparte wrażenie, że coś mi umyka. Zupełnie jakby to była kolejna część i cóż, sam Autor mnie uświadomił, że tak faktycznie jest :D

Co nie zmienia faktu, że przeczytałam książkę w jeden dzień! Zaintrygowała mnie tak bardzo, że po skończeniu lektury sięgnęłam od razu po pierwszą część tego cyklu.

Zagadki, tajemnice, niedopowiedzenia, zabójstwo, samobójstwo, szkolna elita, liceum.  Wszystko to, co lubię. Nie ma tutaj ani chwili na nudę. Do głosu dochodzą różne postaci. Poznajemy nie tylko ich przemyślenia, ale i uczucia. Powiem szczerze, że choć niektórzy mnie irytowali, to nawet rozumiałam ich zachowanie. W tym wieku mieli prawo się pogubić. Najgorsze, że nie wszyscy od razu znaleźli przy tym wsparcie.

Autorowi kilka razy udało mnie się zaskoczyć, co jest ogromnym plusem. Sam fakt, że nie mogłam oderwać się od lektury, wiele świadczy. Nie pozostaje mi nic innego jak gorąco Wam polecić. Ja tym czasem wracam do nadrabiania „Nie wiesz wszystkiego”.

Tytuł: Nie wiesz nic
Autor: Marcel Moss
Data premiery: 30.06.2021
Ilość stron: 352Za możliwość lektury serdecznie dziękuję Wydawnictwu FILIA.11 komentarzy:

 1. Na pewno zachęcające jest to, że lektura Cię zaskoczyła. To lubię.

  OdpowiedzUsuń
 2. Muszę koniecznie poznać pióro autora. Czytam o nim przeróżne opinie i chce sobie wyrobić własne zdanie. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja żałuję, że wcześniej się nie wzięłam za jego twórczość :D

   Usuń
 3. Ja najpierw chciałabym skończyć trylogię hejterską.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 4. Seria jeszcze przede mną, ale już ją kompletuję, więc czekam na premierę.

  OdpowiedzUsuń
 5. Dawno nie czytałam thrillera psychologicznego, muszę wrócić i przypomnieć sobie czy to gatunek dla mnie ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Muszę koniecznie poznać tego autora, bo wszyscy tak go polecają. Jedną książkę mam już na swojej półce, więc mam nadzieję, że niedługo się za nią zabiorę ;)

  OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za każdy komentarz! Staram się odwiedzać Wasze blogi na tyle, na ile pozwala mi czas. Jeśli macie pomysł na jakiś post inny niż recenzje książek - jestem otwarta na sugestie. Mogą to być posty związane z nauką języków obcych, tłumaczeniem seriali, czy innego typu.
Jeśli masz pytania to zapraszam do kontaktu: misako.amaya@wp.pl

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia