4 cze 2021

Slay Quartet. Tom 2 Upadek - Laurelin Paige


Nadszedł czas, aby diabeł odebrał swoją zapłatę

Celia nie tak wyobrażała sobie swoje życie po ślubie. Edward Fasbender uwięził ją na wyspie, na której wszystko należy do niego. Teraz dziewczyna jest całkowicie zdana na tego nieobliczalnego i niebezpiecznego mężczyznę. Pycha każe Edwardowi wierzyć, że Celia w pełni podporządkuje się jego woli, kobieta jednak zaplanowała własną grę. Będzie próbowała targować się z samym diabłem. Nie przewidziała tylko dwóch rzeczy: po pierwsze – że pożądanie do tego mężczyzny całkowicie pozbawi ją zmysłów, a po drugie – że jej mąż planuje bardzo szybko zostać wdowcem.

Edward powiedział, że ją złamie. Nie przestanie, dopóki nie osiągnie swego celu. To starcie charakterów musi doprowadzić do upadku. Jedyną szansą na ocalenie jest pozwolić się zniszczyć.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

***

Pierwszy tom czytało mi się bardzo dobrze, aż za dobrze - obawiałam się, że drugi tom może być gorszy. Zwłaszcza, że zakończenie pierwszego mnie wmurowało i nie mogłam się doczekać, aż dowiem się, co dalej. I wiecie co? Nie zawiodłam się a w dodatku ponownie się zaskoczyłam i to pozytywnie!

Chciałabym przede wszystkim zaznaczyć, że seks nie gra tutaj pierwszych skrzypiec. Po Rywalizacji sądziłam, że będziemy mieć tutaj dużo seksu i uległości pod tym względem, a tym czasem Edward pokazał całkowicie coś innego. Bardziej psychologiczny aspekt i to pod pozytywnym względem - jego skutek miał wywołać pozytywne odczucie. Wiem, że to brzmi tajemniczo i nie dla wszystkich będzie to jasne, ale nie chcę wdawać się w szczegóły, bo warto samemu sięgnąć po tę lekturę.

Nie ukrywam, że Celia czasami mnie irytowała, ale koniec końców nawet ją polubiłam. Edward wciąż jest tajemniczą postacią, ale dowiadujemy się o nim już czegoś więcej. I nawet do niego zapałałam odrobiną sympatii. Może nie jest to jeszcze jej szczyt, ale jest na dobrej drodze.

To, co mnie zaskoczyło, to że będzie kolejny tom. Powiem szczerze, że zakończenie drugiego byłoby chyba dla mnie idealnym zwieńczeniem całości - nawet jeśli byłoby to gwałtowne. Ale z pewnością sięgnę po niego, jak tylko się pojawi.

Czytało się bardzo dobrze. Pochłonęłam tę historię na raz. Poznajemy perspektywę z punktu widzenia Celii oraz Edward'a. Ja nie mam do czego się przyczepić. Dla mnie bardzo fajna seria.

Tytuł: Upadek
Seria: Slay Quartet
Autorka: Laurelin Paige
Ilość stron: 376Za możliwość lektury serdecznie dziękuję Niegrzecznym Książkom.12 komentarzy:

Serdecznie dziękuję za każdy komentarz! Staram się odwiedzać Wasze blogi na tyle, na ile pozwala mi czas. Jeśli macie pomysł na jakiś post inny niż recenzje książek - jestem otwarta na sugestie. Mogą to być posty związane z nauką języków obcych, tłumaczeniem seriali, czy innego typu.
Jeśli masz pytania to zapraszam do kontaktu: misako.amaya@wp.pl

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia