2 sie 2019

Bezlitosna siła. Tom 1 Kastor - Agnieszka Lingas-ŁoniewskaKonstanty Lombardzki to mężczyzna sukcesu. Nie brakuje mu pieniędzy, jest prezesem dobrze radzącej sobie firmy, a wieczorem działa jako Kastor i bierze udział w walkach MMA. Skuteczny w pracy i na ringu, a jego taniec śmierci jest bardzo słynny i zwiastuje to, co najgorsze - przegraną. Twardy, nieokiełznany i niemiły - dopóki nie spotyka Anity.

Anita Sokół próbuje poradzić sobie ze skutkami przeszłości, co nie jest łatwe. Pracuje w klubie w podziemiach, gdzie odbywają się walki, a oprócz tego zatrudnia się w firmie sprzątającej. Musi w końcu pomóc bratu spłacić ich dług.
Anita nie ma pojęcia, że będzie sprzątać w firmie Kastora, którym jest zaintrygowana. Kiedy go spotyka, nie wie, że to ten sam człowiek. Jednak między nimi pojawia się dziwna więź, dzięki której Anita zaczyna wierzyć w lepsze jutro, a przede wszystkim w siebie.

Tylko czy ich przeszłość nie będzie przeszkodą do lepszego, wspólnego życia?

***

Dość długo zbierałam się do tej serii. Od początku jakoś nie przemawiała za mną i ciężko mi powiedzieć, co było tego powodem - zwłaszcza, że czytałam same pozytywne recenzje. Koniec końców postanowiłam jednak dać szansę i wiecie co? Żałuję, że tak późno się skusiłam, bo książka okazała się świetna!

Kastor to wbrew pozorom bardzo emocjonalny człowiek i twardy. Jest niemiły dla ludzi, jego wzrok gdyby mógł to by Cię zabił. Jest ostry, a czasami nawet i chamski. Kipi negatywną energią, którą stara się wyładowywać w podziemiach podczas walk MMA. Bierze w nich udział w masce i podaje się za Kastora - jest legendą podziemi.Miał trudne dzieciństwo. Można nawet powiedzieć, że został wytresowany na takiego człowieka - bez serca.

Anita to taka cicha dziewczyna z okropną przeszłością, która ciągnie się za nią po dzień dzisiejszy. Musi polegać na sobie i pomagać przyrodniemu bratu, który kiedyś ją wyciągnął z gówna i ma teraz dług. Dlatego też Anita pracuje non stop. Nocami jest hostessą w podziemiach i to tam widuje Kastora, którym jest bardzo zaintrygowana. I jakoś tak się go nie boi, choć wygląda strasznie. Z początku nie wie też, że będzie sprzątać w jego firmie. Nie widzi podobieństwa, ale za to Kastor od razu ją rozpoznaje i coś w nim się porusza. Postanawia jej pomóc. Jej osoba nie potrafi wyjść z jego głowy, co nie jest normalne w jego przypadku.

I tak między nimi zaczyna się coś rodzić. Nie mają łatwo, bo są trochę jak ogień i woda, każde ze swoją trudną przeszłością. Uczą się jednak nawzajem, a przy Konstantym Anita w końcu odżywa, co bardzo mnie cieszyło.

To, co bardzo istotne w tej serii, to problemy, jakie poruszane są tutaj poruszane. Przemoc nie tylko psychiczna, ale i fizyczna. Pojawia się tutaj fundacja FemiHelp, która skierowana jest właśnie do kobiet po przejściach. I nie jest to tylko wątek poboczny - naprawdę jest tutaj obecny.

Styl jest bardzo dobry, czyta się super, historia wciąga już od samego początku :) Nie pozostaje mi nic innego jak po prostu Wam szczerze polecić :)

Tytuł: Kastor
Seria: Bezlitosna siła
Autorka: Agnieszka Lingas - Łoniewska
Ilość stron: 290


Za możliwość recenzji serdecznie dziękuję Wydawnictwu Burda Media Polska.28 komentarzy:

 1. Okładka tej książki strasznie mi przypomina serię "Tatuaże" Scarlett Cole :P Samej książki nie mam w planach :)

  weronikarecenzuje.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. "Kastor" już za mną - teraz czekam na kolejne części serii :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Będę niebawem czytać tę książkę. I nastawiam się na dobrą lekturę.

  OdpowiedzUsuń
 4. Lubię takie historie, z chęcią się skuszę :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam tę książkę w planach, ale nie jest to mój priorytet czytelniczy. 😊

  OdpowiedzUsuń
 6. Uwielbiam książki autorki, więc tę mam w planach 😊

  OdpowiedzUsuń
 7. Chyba jednak tej nie planuję czytać. ;)

  Jools and her books

  OdpowiedzUsuń
 8. Możliwe, że kiedyś ją przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja postanowiłam dać tej autorce trzecią szansę i skoro polecasz Kastora, to chyba spróbuję :)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 10. Przyszła do mnie kilka dni temu :) w wolnej chwili muszę się za nią też zabrać ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Ciekawie brzmi Twoja opinia, a i okładka przyciąga wzrok :)

  OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za każdy komentarz! Staram się odwiedzać Wasze blogi na tyle, na ile pozwala mi czas. Jeśli macie pomysł na jakiś post inny niż recenzje książek - jestem otwarta na sugestie. Mogą to być posty związane z nauką języków obcych, tłumaczeniem seriali, czy innego typu.
Jeśli masz pytania to zapraszam do kontaktu: misako.amaya@wp.pl

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia