28 kwi 2023

Co wyszeptał nam deszcz - Joanna Balicka

 


Rain i Olivia mieli być przyjaciółmi na zawsze, ale życie zweryfikowało ich plany. Rain wyjechał, by zostać sławnym raperem, ale po drodze używki niemal go nie zabiły. W między czasie Olivia musiała pożegnać się ze swoimi marzeniami, bowiem choroba nie odpuszczała.

Po latach ta dwójka znów się spotyka i orientuje, że wszystko się zmieniło…

W internetach było głośno o tej historii – pisano przede wszystkim, że to wyciskacz łez. Poczułam się zaintrygowana, więc sięgnęłam po lekturę. Mogę napisać, że jestem z niej zadowolona. Choć przez większość czasu towarzyszyła mi myśl „czym się wszyscy tak zachwycali”? Do pewnego momentu powiedziałabym, że dla mnie to zwykła książka. Pokazuje brutalną prawdę, że życie nie jest idealne i wszystko może nagle się zmienić… że zdrowie nie zawsze dopisuje, a jest ważne. I to było okej. Dopiero ostatnie rozdziały faktycznie wycisnęły ze mnie łzy.  Myślę, że każdy wrażliwy czytelnik zareaguje tak samo.

Ale w ogólnym rozrachunku to historia Rain’a i Olivii jakoś niekoniecznie chwyciła mnie za serce. Chyba spodziewałam się, że od samego początku będą targały mną emocje. Tak niestety nie było. Nie jest to jednak zła lektura. 

Ogólnie to czytało mi się dobrze, a rozdziały nie były długie. Styl Autorki przypadł mi do gustu. Myślę, że w przyszłości, jeśli się nadarzy okazja, to sięgnę po jej inny tytuł. Tym czasem oceniam na trójkę.


Tytuł: Co wyszeptał nam deszcz
Autorka: Joanna Balicka
Ilość stron: 307
Wydawnictwo NieZwykłe


Czytaliście może tę książkę?2 komentarze:

Serdecznie dziękuję za każdy komentarz! Staram się odwiedzać Wasze blogi na tyle, na ile pozwala mi czas. Jeśli macie pomysł na jakiś post inny niż recenzje książek - jestem otwarta na sugestie. Mogą to być posty związane z nauką języków obcych, tłumaczeniem seriali, czy innego typu.
Jeśli masz pytania to zapraszam do kontaktu: misako.amaya@wp.pl

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia