17 cze 2022

Rywalki. Opowiadania - Kiera Cass

 


„Książę” pokazuje wydarzenia sprzed Eliminacji i pozwala śledzić losy młodego władcy od pierwszego dnia ich rozpoczęcia. W drugiej z opowieści przekonamy się, jak płynęło życie Aspena w pałacowych komnatach - i ujrzymy prawdę o świecie gwardzistów, której nigdy nie pozna America... Natomiast „Królowa. Faworytka” ukazują nieznane wydarzenia z życia dwóch ulubionych przez czytelniczki bohaterek Rywalek. Zanim zaczęła się opowieść o Americe Singer, inna dziewczyna przyjechała do pałacu, by rywalizować o rękę innego księcia. W ,,Królowej’’ możemy śledzić losy przyszłej matki księcia Maxona, Amberly, podczas Eliminacji. Zwyciężyła i została ukochaną przez wszystkich królową. Z kolei Marlee Tames przybyła do pałacu, by zdobyć serce księcia Maxona – ale jej własne serce miało inne plany. ,,Faworytka’’ pokazuje sceny ze wspólnego życia Marlee i Cartera, od pamiętnej nocy, gdy ich sekret wyszedł na jaw, aż po wydarzenia z finału Jedynej. Dodatkowo: rozmaite atrakcje, m.in. wywiady z Kierą Cass czy drzewa genealogiczne rodów  – pozycja obowiązkowa dla miłośniczek i miłośników serii Rywalki!


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

***

Do obiegu ponownie wróciły Opowiadania z Rywalek – serii Kiery Cass, która swojego czasu była bardzo popularna i w sumie mogę śmiało napisać, że wciąż tak jest.

Tym razem wszystkie opowiadania mamy w jednej książce – wcześniej były dwie pozycje. Poznajemy tutaj bliżej wydarzenia sprzed Eliminacji, dowiadujemy się czegoś więcej o Aspenie. Mamy okazję zapoznać się również z historią matki księcia Maxona i to właśnie opowiadanie o Amberly bardzo mi się podobało. Dowiadujemy się też czegoś więcej o Marlee i Carterze. Nie brakuje również kilku dodatków.

Miło było ponownie wrócić do tych opowiadań i bohaterów, których bardzo polubiłam. Nie ukrywam jednak, że uważam, iż sama seria Rywalek w mojej opinii powinna się skończyć na trzecim tomie Jedyna. Dwa kolejne dają radę, ale to jednak już takie wow nie było. Pamiętam za to, jak z niecierpliwością czekałam na każdy kolejny tom 😊

Cała seria to przyjemna młodzieżówka, ale uważam, że dla starszych odbiorców to też dobra lektura, by oderwać się od rzeczywistości.


Tytuł: Rywalki. Opowiadania
Autorka: Kiera Cass
Ilość stron: 432
Wydawnictwo Jaguar


Za możliwość ponownej lektury serdecznie dziękuję Wydawnictwu Jaguar.3 komentarze:

 1. Od czasu do czasu każdy z nas potrzebuje takiej lektury, od której nie będzie mógł się oderwać.

  OdpowiedzUsuń
 2. Książki, w których jednym z wątków jest władza są bardzo wciągające. Tego tytułu nie ma jeszcze na mojej półce, ale na pewno sięgnę po niego przy kolejnych książkowych zakupach.
  ---------------------------------------------------------------------------------------------
  https://zielonysklep.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Planuję skończyć tę serię (utknęłam na 2 tomie), ale po opowiadania już raczej nie będę sięgać

  OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za każdy komentarz! Staram się odwiedzać Wasze blogi na tyle, na ile pozwala mi czas. Jeśli macie pomysł na jakiś post inny niż recenzje książek - jestem otwarta na sugestie. Mogą to być posty związane z nauką języków obcych, tłumaczeniem seriali, czy innego typu.
Jeśli masz pytania to zapraszam do kontaktu: misako.amaya@wp.pl

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia