22 cze 2022

Faceci do wynajęcia. Tom 6 Pilot - Emilia Szelest

 


W przestworzach jesteśmy tylko my. I to, co między nami.

Ida jest świetną pilotką, ale na skutek redukcji etatów traci pracę. Rodzinne obowiązki sprawiają, że rozpaczliwie potrzebuje nowego źródła dochodu. Tym większa jest jej radość, kiedy okazuje się, że otrzymała angaż do jednej z najpopularniejszych linii lotniczych. Wizja nowych wyzwań i wyższej pensji przestaje być aż tak atrakcyjna, gdy Ida odkrywa, z kim będzie musiała dzielić kokpit. Chyba nie mogła trafić gorzej...

Artur już od ukończenia studiów ma świetną posadę w dużych liniach lotniczych. Prestiż wykonywanego zawodu, pewność siebie i nieodparty urok osobisty sprawiają, że trudno mu się oprzeć. Artur doskonale zdaje sobie z tego sprawę i śmiało korzysta ze swoich atutów. Wciąż jednak ma w pamięci ukochaną z czasów studiów, którą porzucił.

Nie widzieli się pięć lat. Czas nie zatarł jednak wspomnień i nie zaleczył ran po rozstaniu. Ona niechętnie przygląda się jego licznym podbojom. On zdaje się być sobą tylko przy Idzie. Wygląda na to, że będą zmuszeni spędzić razem trochę czasu zamknięci w niewielkiej przestrzeni, wysoko ponad chmurami. Co przyniesie wspólny lot?

***

Seria Faceci do wynajęcia to książki mało wymagające, takie trochę odmóżdżacze. Jedne historie mi się podobały, inne już nie. Jak wypadł Pilot?

A no nawet dobrze! Choć nie ukrywam, że końcówkę nie czytałam już z takim zapartym tchem jak resztę książki, ale w porównaniu do innych facetów, Pilot wypada dobrze.

Ida to świetna pilotka, ale ze względu na redukcję etatów, traci pracę. Musi szybko znaleźć inną – może pozwolić sobie na brak źródła dochodu. Na szczęście problem szybko się rozwiązuje, ale pojawia się kolejny – w nowym miejscu pracy kokpit będzie musiała dzielić z Arturem – swoją byłą, wielką miłością. Jak to się skończy?

Już od pierwszych stron bardzo spodobał mi się język i styl Autorki. Czytało się przyjemnie i szybko. Nim się obejrzałam, byłam już w połowie. Historię Idy i Artura można przeczytać praktycznie na raz, o ile tylko ma się czas.

Ida to ogarnięta dziewczyna, świetna w swoim zawodzie. Trochę niezdecydowana, jeśli chodzi o uczucia, ale ogólnie da się ją lubić. Tak samo jest w przypadku Artura – niby typowy playboy, ale nie irytuje czytelnika. To właśnie Artur postanawia zawalczyć o drugą szansę.

Ich historia jest trochę przewidywalna, ale nie jest to jakiś minus. Warto również wspomnieć o postaciach drugoplanowych, które nie pojawiają się ot tak. Ich rola jest znacznie większa, choć po namyśle odnoszę wrażenie, że postać Viv była przerysowana i tak trochę nie pasowała do całości.

Nie zmienia to jednak faktu, że fajnie spędziłam czas na lekturze 😉


Tytuł: Pilot. Podniebne doznania
Seria: Faceci do wynajęcia
Autorka: Emilia Szelest
Ilość stron: 288
Niegrzeczne Książki


Za możliwość lektury serdecznie dziękuję Niegrzecznym Książkom.2 komentarze:

Serdecznie dziękuję za każdy komentarz! Staram się odwiedzać Wasze blogi na tyle, na ile pozwala mi czas. Jeśli macie pomysł na jakiś post inny niż recenzje książek - jestem otwarta na sugestie. Mogą to być posty związane z nauką języków obcych, tłumaczeniem seriali, czy innego typu.
Jeśli masz pytania to zapraszam do kontaktu: misako.amaya@wp.pl

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia