20 cze 2022

Bardzo cichy rozwód - Alek Rogoziński

 


Kiedyś byli szczęśliwym małżeństwem i świata poza sobą nie widzieli. Jednak po kilku wspólnych latach Zuzanna i Kacper z całego serca mają siebie dość. Każde z nich nie może się też doczekać chwili, kiedy powie drugiemu: „Chcę rozwodu!”. A kiedy wreszcie ów upragniony moment nadchodzi, szybko okazuje się, że… rozstanie to ostatnie, co będzie zaprzątać ich głowy. Wplątani w morderstwo, uciekający przed policją i gangsterami, małżonkowie zdani są tylko na siebie. Pytanie tylko: czy aby na pewno mogą sobie wzajemnie ufać? „Bardzo cichy rozwód” to kolejna powieść Alka Rogozińskiego, autora znanego z łączenia klasycznych intryg kryminalnych z dużą dawką czarnego humoru.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

***

Była to moja pierwsza lektura Autora – jakiś tytuł jest jeszcze na półce, ale jakoś nigdy nie miałam motywacji, by po niego sięgnąć. Nawet jeśli czytałam o twórczości same superlatywy. Nie jestem też fanką komedii, a już tym bardziej nie czytałam komedii kryminalnej, więc śmiało mogę powiedzieć, że był to mój pierwszy raz i naprawdę udany.

Bohaterami są Państwo Borowik, którzy po kilku latach małżeństwa myślą o rozwodzie. Nie mają nawet pojęcia, że druga połówka myśli o podobnym wyjściu. Ale oczywiście wszystko się komplikuje, bowiem los zgotował im niespodziankę.

Cóż to była za lektura! Nie powiem, sam opis mnie zaciekawił i miałam nadzieję, że moje przypuszczenia, iż lektura mi się spodoba, okażą się prawdziwe. A tym czasem przeszły moje najśmielsze oczekiwania! Świetnie się bawiłam podczas czytania. Ciężko było mi się oderwać od lektury.

Na początku mamy spis wszystkich postaci i powiem szczerze, że obawiałam się, czy we wszystkim się połapię. Obawy okazały się być bezpodstawne. Rzadko się kiedy zdarza, ale tutaj polubiłam się ze wszystkimi.

Jeśli chodzi o stronę techniczną to dla mnie wypada dobrze. Styl i język Autora są jak dla mnie w porządku. Co prawda rozdziały zdarzały się dłuższe, a ja takich fanką nie jestem, ale już nie będę się czepiać :D Na plus, że w sumie książka nie jest jakaś gruba a okładka przykuwa wzrok.

Polecam! Koniecznie muszę sięgnąć po inne książki Autora 😊

 

Tytuł: Bardzo cichy rozwód
Autor: Alek Rogoziński
Ilość stron: 344
Wydawnictwo FiliaZa możliwość lektury serdecznie dziękuję Wydawnictwu Filia2 komentarze:

  1. Czytałam już książki autora i bardzo lubię poczucie humoru, które tam znajduję :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Mam oczywiście w planach tę nową powieść Alka.

    OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za każdy komentarz! Staram się odwiedzać Wasze blogi na tyle, na ile pozwala mi czas. Jeśli macie pomysł na jakiś post inny niż recenzje książek - jestem otwarta na sugestie. Mogą to być posty związane z nauką języków obcych, tłumaczeniem seriali, czy innego typu.
Jeśli masz pytania to zapraszam do kontaktu: misako.amaya@wp.pl

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia