14 cze 2022

PInk Tattoo. Tom 4 Mat - Anna Szafrańska

 


Historia Mateusza, zdolnego tatuażysty pracującego w poznańskim salonie Pink Tattoo. 

Poznajemy go jako zalęknionego chłopca, syna uznanego wrocławskiego adwokata, który znęca się psychicznie i fizycznie nad swoją rodziną. Mateusz nie ma własnych marzeń, pragnień, idzie drogą wytyczoną przez tatę – ma zostać prawnikiem tak jak jego starszy brat. Jednakże życie ma wobec niego inne plany. Kiedy przeciwstawia się despotycznemu ojcu i traci dach nad głową, jedzie do Poznania, do salonu tatuażu prowadzonego przez poznanego niegdyś na konwencie Arka. 

Dla Mata jest jeszcze jednak za wcześnie na pracę w wymarzonym zawodzie, ale przynajmniej już wie, w czym jest dobry oraz co chce robić w przyszłości. Rysunek, tatuowanie stają się jego pasją – w którą także ucieka, bo wciąż jeszcze zmaga się z traumą dzieciństwa i próbuje poukładać sobie życie na nowo. 

Gdy w końcu jego marzenia się spełniają, wie, że musi dać z siebie wszystko. Jednak przeszłość przypomina o sobie w nieoczekiwanym momencie – kiedy pewnego razu do PInk Tattoo przychodzi zalękniona rudowłosa dziewczyna. Mateuszowi przed oczami staje gnębiona matka i nie jest w stanie poradzić sobie z niechęcią do nieznajomej… 

"Pink Tattoo. Mat" to piękna historia o zagubionym człowieku szukającym swojego celu w życiu, a także o tym, że miłość może niszczyć, ale przede wszystkim potrafi budować – należy tylko trafić na tę właściwą osobę.

Anna Szafrańska w najwyższej formie, żongluje uczuciami czytelnika jak wytrawny artysta, czarując historią Mata od pierwszego do ostatniego słowa.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

***

Ten tom to tak naprawdę historia Mata, którego poznajemy już w pierwszym tomie pt. Lilianna. Nie ukrywam, że z początku nie mogłam się połapać – o jakim mówimy tutaj Mateuszu XD. Dopiero po chwili się zorientowałam, że to przecież to ten Mat! Myślę, że śmiało można powiedzieć, jak bardzo się zmienił – przez życie i przez rodzinę, w której panująca sytuacja odbiła się tak naprawdę na nim.

Początek to jego historia za czasów liceum. Druga część książki to w sumie wydarzenia, które już znamy, ale napisane z perspektywy Mata. Głębiej poznajemy jego myśli i uczucia.

Powiem szczerze, że nie przepadam, kiedy kolejna książka jest w sumie o tym samym, tylko pisana z perspektywy innego bohatera. W tym przypadku jednak jestem zadowolona z lektury. Fajnie było poznać przeszłość Mateusza. Nie była kolorowa i to ona ukształtowała go takim człowiekiem, jakim się stał. Był silnym chłopakiem, który w końcu postawił się i powiedział nie okropnym zachowaniom ojca. Postawił na siebie, odcinając się przy tym od rodziny.

Cóż, Aniu, w takim razie czekam na historię Arka :D


Tytuł: Mat
Seria: PInk Tattoo
Autorka: Anna Szafrańska
Ilość stron: 316
Wydawnictwo JakBook


Znacie tę serię? A twórczość Autorki? 😊1 komentarz:

Serdecznie dziękuję za każdy komentarz! Staram się odwiedzać Wasze blogi na tyle, na ile pozwala mi czas. Jeśli macie pomysł na jakiś post inny niż recenzje książek - jestem otwarta na sugestie. Mogą to być posty związane z nauką języków obcych, tłumaczeniem seriali, czy innego typu.
Jeśli masz pytania to zapraszam do kontaktu: misako.amaya@wp.pl

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia