12 sty 2021

Solo - Anna Dan PRZEDPREMIEROWO


Czy wygrasz samotne starcie z całym światem,  jeśli poznasz zasady walki?

I czy zdołasz rozbroić tykającą bombę, jeśli tą bombą jesteś ty?

Datka jest twarda jak stal, choć w środku krucha jak szkło. Do życia podchodzi z dystansem i sarkazmem i do wszystkiego potrzebuje danych, dużo danych. Jej dwaj przyjaciele, Freax i Gnom, to geniusze informatyczni i cała jej rodzina. Sens jej życiu nadają praca i mordercze treningi oraz przekonanie, że już nigdy nic jej nie zaskoczy.

Kiedy na jej drodze staje czujny, nieufny i niebezpieczny Solo, dziewczyna wplątuje się w coś, czego nie potrafi zrozumieć. Solo nosi w sobie gniew i ani na chwilę nie zdejmuje maski zabijaki. Datka czuje, że pod tą maską kryje się coś innego, jednak najpierw musi dopaść własne demony, zanim one dopadną ją – albo zanim dopadnie ją miłość.

Nie dajcie się zwieść lekkiemu stylowi i dowcipnym dialogom. W książce płynie krew, pot i łzy. To historia, która wnika głęboko pod skórę, żeby mocno poruszyć od wewnątrz.

Opis pochodzi od wydawcy.

***

Kiedy zaczęłam lekturę, obawiałam się, że to jednak nie dla mnie. Pierwsze strony były trochę ciężkie - dużo opisów, informatyczny język. Jednak postanowiłam dać szansę, skoro po cichu książka była tak zachwalana. I wiecie, co? Cieszę się, że przetrwałam te strony!

Solo to w końcu coś innego na rynku wydawniczym. Nie powiem, niektóre motywy nie są tutaj odkryciem, ale miło było dla odmiany przeczytać coś innego niż o mafii.

Datka po pewnych wydarzeniach z przeszłości zamknęła się na świat i ludzi. Jej bezpieczną przystanią są Freax i Gnom, z którymi także pracuje. Praca i treningi to dla niej całe życie. Choć ostatnio przeszłość puka do jej drzwi co raz częściej.

Solo to jedna wielka tajemnica. Z wyboru chłopaka, a sama Datka również nie naciska. Choć jest dla niej obcy, to ją do niego ciągnie. Czuje się przy nim bezpieczna, choć niewiele o sobie mówią i tak naprawdę się nie znają. Ale kiedy chodzi o coś więcej, są w stanie dużo dla siebie zrobić.

Wiem, że piszę bardzo zagadkowo, ale nie chcę zdradzać fabuły, która potrafi zaskoczyć. Autorka stworzyła naprawdę ciekawych i prawdziwych bohaterów. Emocje, które nimi targają, są realistycznie przedstawione.

Nie jest to cukierkowa historia. Datka i Solo nie mają ze sobą łatwo. Są trochę jak ogień i woda, ale idealnie się uzupełniają nawzajem. Każde z nich ma swoje demony przeszłości, ale nie wszyscy chcą z nimi walczyć.

Piękna jest tutaj także przyjaźń między bohaterami - czy to między Datką i jej chłopakami, czy Solo i jego kumplami. Wszyscy mogą na siebie liczyć.

Styl autorki jest specyficzny - tak samo jak język. Język głównie ze względu na środowisko informatyczne, ale nie jest to męczące. Da się naprawdę przyzwyczaić.
Rozdziały są różnej długości - niektóre były jak dla mnie za długie i trudno było skończyć w danym miejscu, ale jest to mały mankament. 

Historia naprawdę potrafi wciągnąć. Patrząc całościowo, to bardzo mi się podobała. Tak jak wspomniałam na początku, to coś nowego i innego na rynku wydawniczym. Będzie to dobry start w nadchodzącym roku :)

„Solo” to pozytywnie wyróżniająca się historia na tle innych nowości. Pełna tajemnic, które niejednokrotnie zaskakują. Gorąco polecam!

Tytuł: Solo
Autorka: Anna Dan
Data premiery: 13.01.2021
Ilość stron: 320Za możliwość lektury serdecznie dziękuję Wydawnictwu Jaguar.


12 komentarzy:

 1. Ja czekam na swój egzemplarz ,,Solo'' i jestem bardzo ciekawa, czy przypadnie mi do gustu.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja również z niecierpliwością czekam na swój egzemplarz tej książki.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ostatnio głośno o tej książce na blogach. Jestem jej strasznie ciekawa.

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam nadzieję, że i mnie zaskoczy, bo zamierzam ją przeczytać.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 5. Wiele o niej dobrego słyszałam. Z chęcią bym przeczytała tę książkę.

  OdpowiedzUsuń
 6. Lubię takie wyróżniające się książki i sporo już o niej słyszałam, więc na pewno dam jej szansę. ;)

  OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za każdy komentarz! Staram się odwiedzać Wasze blogi na tyle, na ile pozwala mi czas. Jeśli macie pomysł na jakiś post inny niż recenzje książek - jestem otwarta na sugestie. Mogą to być posty związane z nauką języków obcych, tłumaczeniem seriali, czy innego typu.
Jeśli masz pytania to zapraszam do kontaktu: misako.amaya@wp.pl

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia