26 sty 2021

All Saint High. Tom 1 Pretty Reckless - L.J.Shen


Panna Popularna i królowa szkoły ma wszystko, o czym Penn może tylko marzyć. W świecie Darii to nie pieniądze są problemem, ale wymyślanie nowych sposobów na ich wydanie.

Poznali się cztery lata temu i wtedy też złamali sobie serca. On skradł jej pierwszy pocałunek i poprosił o inne pierwsze razy. Ona zabrała mu wszystko, co kochał, i na czym mu zależało. Teraz przyszła pora na zemstę.

Penn to najbardziej utalentowany gracz futbolu w całym stanie, a rodzice Darii już zadbali o to, aby jego potencjał się nie zmarnował. Chłopak nie tylko został ich nowym „projektem”, ale i synem. A to znaczy, że ma bardzo dużo czasu, aby zamienić życie Panny Idealnej w piekło. Tak jak ona zrobiła to z jego życiem.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.


 ***

Opis wydawcy mówi wszystko, co chciałabym przekazać, dlatego też postanowiłam z niego skorzystać. Jak tak pomyślę, to chyba do tej pory nie miałam styczności z twórczością L.J.Shen. Albo miałam i po prostu nie pamiętam. Trochę obawiałam się tej lektury, ale koniec końców naprawdę mi się podobała.

Zacznę od tego, że tę historię można jednocześnie uwielbiać i nienawidzić. Na początku historii Darii i Penna towarzyszyła mi niesamowita irytacja. Miałam ochotę potrząsnąć bohaterami i nie wiem, kim bardziej - nią czy nim.

Daria wydaje się być rozpuszczoną dziewczyną, która ma wszystko. Pieniądze, sławę, znajomych. Jest pyskata i pewna siebie. Ale tak naprawdę to wszystko jedna, wielka przykrywka. Pod nią kryje się dziewczyna, która cierpi z powodu braku uwagi matki, a to ciągnie się od dobrych kilku lat. Cierpi za błędy młodości matki. I choć ta stara się to naprawić, to w pewnym momencie po prostu odpuszcza, bo ma wrażenie, że tylko pogarsza sytuację, a Daria nie chce jej znać.
Dziewczyna nie jest święta. Popełniła wiele grzechów, które spisuje w swoim sekretnym notatniku. Odpokutowuje w dziwny i nienormalny sposób, ale nie będę psuć Wam zabawy z lektury. Rani innych, zadaje dość poważne ciosy. Ale pamiętajmy - karma zawsze wraca.

Do Penna również trzeba wykazać się cierpliwością. Jest przeciwieństwem Darii, jeśli chodzi o status społeczny. Wychowywał się w patologicznej rodzinie. Mógł liczyć tylko na siebie. No może czasami na swoją siostrę. Pyskaty, pewny siebie gracz futbolowy. Chce zdobyć stypendium, by móc się wyrwać z bagna, w którym tkwi. Chce w końcu coś osiągnąć.
Chłopak nie zwraca uwagi na uczucia innych. Chce się zemścić na Darii, skoro znów się spotykają. I jak tak teraz piszę, to stwierdzam, że w sumie mało było tej zemsty, a więcej pożądania i przyciągania do siebie tej dwójki.

Na początku naprawdę miałam ochotę rzucić tą książką w kąt - głównie przez zachowanie bohaterów. Ale byłam na tyle ciekawa, że tego nie zrobiłam. Z czasem, kiedy fabuła nabierała tempa, zaczęłam nawet patrzeć inaczej na tę dwójkę. Kiedy dochodzi do pewnych zdarzeń i ta dwójka się obnaża ze swoich sekretów i uczuć, musze przyznać, że moje serce zmiękło. Cała młodzież, która tutaj występuje, pokazuje, że jednak ma jaja i potrafią przyznać się do błędów. Nawet delikatnie się wzruszyłam. Dzięki temu cała ta historia nie okazuje się być pusta i bez znaczenia. 

Jeśli chodzi o stronę techniczną to przyczepię się jedynie do długości rozdziałów - niektóre z nich są zbyt długie jak dla mnie, ale wiecie, że to takie moje małe widzi mi się. Nie przepadam po prostu za taką długością, bo nie lubię przerywać lektury w trakcie rozdziału.
Cała reszta jest jak najbardziej w porządku - prosty język, styl dobry. Dzięki temu czyta się szybko. 

Z pewnością sięgnę po kolejne tomy tej serii, bo jednak dobrze się bawiłam przy Pretty Reckless. Mam jednak nadzieję, że moja cierpliwość do bohaterów nie będzie wystawiana na próbę :D

Tytuł: Pretty Reckless
Seria: All Saint High
Autorka: L.J.Shen
Ilość stron: 424

Za możliwość lektury serdecznie dziękuję Wydawnictwu Kobiece.13 komentarzy:

 1. Ja póki co nie mam tej serii w planach. Ale ciekawie się zapowiada.

  OdpowiedzUsuń
 2. Brzmi naprawdę interesująco i choć pierwotnie nie miałam książki w planach, chyba zrobię wyjątek. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam gdzieś zapisany tytuł tej ksiazki do przeczytania :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Sama nie wiem. Trochę obawiam się bohaterki, ale może dam jej szansę.
  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 5. Relaksujesz sie przy takich ksiazkach? :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Raczej nie planuję czytać tej książki.

  OdpowiedzUsuń
 7. Genialna jest ta książka. Bardzo przypadła mi do gustu. Daria choć na początku mnie irytowała, to później po prostu ją zrozumiałam. To się autorce udało, wyciągnęła maksa z tych postaci ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Chociaż czuję, że bohaterowie mogą mnie trochę irytować, jestem na tyle zaciekawiona, że mam w planach sięgnąć :D

  OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za każdy komentarz! Staram się odwiedzać Wasze blogi na tyle, na ile pozwala mi czas. Jeśli macie pomysł na jakiś post inny niż recenzje książek - jestem otwarta na sugestie. Mogą to być posty związane z nauką języków obcych, tłumaczeniem seriali, czy innego typu.
Jeśli masz pytania to zapraszam do kontaktu: misako.amaya@wp.pl

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia