1 maj 2020

Nieodpowiednia dziewczyna - J.HarrowEve jest młodą uzdolnioną tatuażystką. Nie szuka związków, nie jest zainteresowana miłością. Ludzie oceniają ją po wyglądzie, bowiem jej ciało pokrywają liczne tatuaże. Przez to nie mają o niej najlepszego zdania. Buntowniczka, mówi, co myśli.

Zaś Daniel to jej totalne przeciwieństwo. Ułożony, ma pracę i dziewczynę - właśnie zamieszkali razem. Zabiera Alice do jej salonu tatuażu, by wykonać wspólny tatuaż. Eve bardzo go intryguje, bowiem jeden jej tatuaż sprawia, że Daniel widzi w niej Jojo - dziewczynę, która zostawiła pamiętnik w jego rodzinnym domu. Pragnie ją poznać, staje się nią zafascynowany.

Czy Daniel poświęci swój obecny związek? Czy powie Eve prawdę o jej pamiętniku?

***
Po premierze czytałam wiele pozytywnych recenzji o tej książce i byłam naprawdę zaciekawiona. Wzięłam się za czytanie i....No cóż. Nie mam zielonego pojęcia, co takiego otrzymałam. Nawet nie wiem, co napiszę w tej recenzji, bo mam mieszane uczucia.

Daniel to totalne przeciwieństwo współczesnych męskich bohaterów książek. Musiałabym brzydko napisać, że to ci**, bo inaczej się nie da. Łatwo nim manipulować, nie do końca ma swoje zdanie. Czasami jest głupi i jego zachowanie też jest głupiutkie. I nie, nie jest to urocze. To wręcz irytujące. Nie potrafiłam go polubić. Jego związek z Alice również był dziwny. Nie potrafiłam też uwierzyć w uczucia, jakie targały nim w tej książce. Niby fajnie, bo zapowiadało się, że będzie to inna postać niż wszystkie, ale efekt końcowy okazał się kiepski.

Eve to buntowniczka, ma za sobą ciężką przeszłość, co poznajemy dzięki pamiętnikowi Jojo. Wiemy, że wiele przeszła i że przeszłość ukształtowała ją taką, jaka jest obecnie. Pracuje, mieszka z wkurzającą współlokatorką. Daniela ukróca na wiele sposobów, ale czasami sama nie wie, czego chce. Łatwo ją zranić, chce wszystko kontrolować.

Wspomnę tutaj o Alice, dziewczynie Daniela. Typowa irytująca dziewczynka, marząca o ślubie i dzieciach. Jej potrzeby są ważne, z matką Daniela się przyjaźni i w ogóle jest naj. Działała mi bardzo na nerwy.

Jest to debiut polskiej Autorki. Narracja prowadzona jest głównie z perspektywy Daniela. Czasami pojawia się też trzecioosobowa. Styl jest prosty, nie wyróżnia się niczym szczególnym. Czyta się dobrze.

Po lekturze stwierdziłam, że nie za bardzo wiem, o czym tak naprawdę jest ta książka. Trochę się zawiodłam, bo oczekiwałam czegoś wow - zwłaszcza po tylu pozytywnych i zachęcających recenzjach. W rzeczywistości otrzymałam coś średniego. Nie zamierzam jednak całkowicie skreślać Autorkę. Z chęcią przeczytam jej kolejną książkę, by móc śledzić jej postępy. Zwłaszcza, że z przyjemnością wspieram naszych rodaków, jeśli chodzi o książki :)

Cóż, jeśli macie ochotę - sięgnijcie i się sami przekonajcie :)

Tytuł: Nieodpowiednia dziewczyna
Autorka: J.Harrow
Ilość stron: 328


Za możliwość lektury serdecznie dziękuję Wydawnictwu Zysk i S-ka.


17 komentarzy:

 1. Mam tę książkę i pewnie kiedyś przeczytałam, ale nie będzie to mój priorytet czytelniczy. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. No Daniel jest nie do końca taki, jak bym chciała, ale Eve jest wg mnie świetną bohaterką. W sumie czekam na II tom.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie słyszałam wcześniej o tej książce :D postać Daniela nie zachęca do jej poznania :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Książka czeka w kolejce na przeczytanie. Ciekawa jestem jakie na mnie wywrze wrażenie 😉

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie słyszałam o tej książce. Po pierwszym akapicie pomyślałam że ble, po drugim może być spoko, przeważyła Twoja opinia. Raczej do niej nie sięgnę. Niecierpię takich typów facetów :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Postać Daniela to jeszcze pół biedy, ale na koniec ja naprawdę nie wiedziałam, o czym była ta książka 🤣

   Usuń
 6. Ja póki co nie mam w planach tej książki.

  OdpowiedzUsuń
 7. Sam opis mnie zaciekawił, ale jak rozczarowuje, to chyba odpuszczę :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Książka czeka w kolejce do czytania. Troszkę się teraz boję, więc może jeszcze trochę poczeka. :)

  OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za każdy komentarz! Staram się odwiedzać Wasze blogi na tyle, na ile pozwala mi czas. Jeśli macie pomysł na jakiś post inny niż recenzje książek - jestem otwarta na sugestie. Mogą to być posty związane z nauką języków obcych, tłumaczeniem seriali, czy innego typu.
Jeśli masz pytania to zapraszam do kontaktu: misako.amaya@wp.pl

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia