9 wrz 2019

Bad Boy's Girl Tom 4 & 5 - Blair HoldenTessa postanawia, że podczas pierwszego roku college'u zamieszka sama w Nowym Jorku - chce dać z siebie, bo przecież nie pokonała tych wszystkich przeciwności losu, by uciekać przed życiem. Znajduje sobie pracę, może nie wymarzoną, ale będzie miała jakieś środki do życia. W dodatku będzie musiała sobie również poradzić z tęsknotą za swoim ukochanym.

To właśnie ich miłość sprawia, że Tessa czuje się silna i może być naprawdę szczęśliwa. Nie przeraża ją związek na odległość, choć praktyka pokaże, że wcale tak łatwo nie jest. Zwłaszcza, kiedy się okazuje, że Cole nie do końca jest z nią szczery...

***

Odziwo czwarty tom wypadł według mnie dużo lepiej niż poprzedni, choć wciąż uważam, że historia tej dwójki za bardzo jest rozciągnięta - pięć tomów to jednak za dużo.

Tessa z pewnością się zmieniła na lepsze i nie jest już taka skryta jak na początku, choć pierwsze dni w nowej pracy to dla niej katorga. Nie dziwota, skoro ma pisać o czymś, o czym nie ma zielonego pojęcia. Nowa koleżanka w pracy również nie pała do niej sympatią. Wszyscy biorą udział w wyścigu szczurów, tylko nie Tessa. Ona przychodzi mi zarobić pieniądze i tyle. Ale wciąż ma problem z nerwami, taki jej urok.

Cole zostaje w Chicago, gdzie studiuje. Jest jednak gotów wszystko rzucić, by przyjechać do swojej ukochanej, kiedy ta wymaga jego wsparcia. Problem jednak polega na tym, że Cole ukrywa coś przed Tessą i choć z początku jej się wydaje, że nie ma to większego znaczenia, to w rzeczywistości tylko psuje ich relację.

Pojawiają się także inni bohaterowie z poprzednich tomów i jedno jest pewne - Tessa nie jest sama, może na wszystkich liczyć :)

Tytuł: Bad Boy's Girl 4
Autorka: Blair Holden
Ilość stron: 255
Tessa dorosła. Śmiało można powiedzieć, że po dawnej, niezdecydowanej nastolatce nie ma już śladu. Wie, co chce robić, udowodniła sobie i innym, że wcale z nią tak źle nie jest. Teraz najważniejsze jest szczęście z Cole'm. Tyle, że codzienność wcale taka łatwa nie jest. Związek na odległość nie jest prosty. Obydwoje muszą zdecydować, czy ich kariery są warte poświęcenia uczucia, jakie ich łączy.
Mało tego, spotyka ich coś, co kompletnie zmieni ich życie.

***

Ostatni tom serii był w pewnym momencie już do przewidzenia. Wciąż utrzymuję stwierdzenie, że ta historia, opowiedziana w pięciu tomach, to jednak za dużo. Z drugiej strony mieliśmy okazję po kolei śledzić to, jak Tessa się zmienia i jak dorasta. Czasami odnosiłam wrażenie, że wszyscy dookoła dziewczyny bali się tego, że ona może popełnić jakieś błędy. Byli nadopiekuńczy i to mnie bardzo irytowało i samą Tessę również - i serio, wcale się nie dziwię.
Wciąż nie mogę pojąć zachowania Cassandry, które z tomu na tom jest co raz gorsze i aż mnie to boli, że Tessa musiała go dotknąć. Ale to tylko ją wzmocniło.

Dla mnie idealnie by było zamknąć tę historię w trzech tomach, ale wiem, że są fani przygód Tessy i Cole'a. Cała ta seria pokazuje ich wspólne życie, które sobie wypracowali. Na początku Tessa w ogóle nie widziała tego, jak Cole jej pragnie. A kiedy w końcu zaczęli ze sobą być, to Cole pokazał dziewczynie, że jest wspaniała i nie powinna niczego się wstydzić.
Nie była to wymagająca historia, więc się nie zmęczycie przy jej lekturze. Jeśli nie macie w planach nic innego, to sięgnijcie po Bad Boy's Girl.

Tytuł: Bad Boy's Girl 5
Autorka: Blair Holden
Ilość stron: 280

Za możliwość lektury wszystkich tomów serdecznie dziękuję Wydawnictwu Jaguar.24 komentarze:

 1. Już jakiś czas temu czytałam tę serię i z tego co pamiętam to podobała mi się :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Chyba jednak nie dla mnie :) zbyt młodzieżowe.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Na takie książki musi przyjść odpowiedni czas:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Rzeczywiście 5 tomów może wydawać się sporo jak na historię jednej pary bohaterów. Ale ja nie znam tej serii, więc nie tylko mogę gdybać 😉

  OdpowiedzUsuń
 5. To już raczej nie mój target wiekowy. 😊

  OdpowiedzUsuń
 6. Też wolałabym, żeby zamknąć to w trylogii :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Tyle tych tomów, że aż się pogubiłam, haha. Cały czas mi się wydawało, że jest tylko jakieś trzy!

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie czytałam tej serii i raczej nie zamierzam. 5 tomów serii młodzieżowego romansu to dla mnie za dużo

  OdpowiedzUsuń
 9. Dużo słyszałam o tej serii. Może pewnego dnia po nią sięgnę. :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Muszę zacząć od początku:)

  OdpowiedzUsuń
 11. Niestety niekiedy autorzy trochę za bardzo przedłużają książki tak na siłę a krócej niekiedy to lepiej :)

  OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za każdy komentarz! Staram się odwiedzać Wasze blogi na tyle, na ile pozwala mi czas. Jeśli macie pomysł na jakiś post inny niż recenzje książek - jestem otwarta na sugestie. Mogą to być posty związane z nauką języków obcych, tłumaczeniem seriali, czy innego typu.
Jeśli masz pytania to zapraszam do kontaktu: misako.amaya@wp.pl

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia