20 wrz 2019

Redemption - Nicole DykesLogan i Quinn znają się od zawsze. Razem przeszli przez piekło, jeśli chodzi o życie. Narkotyki, brak rodziców, przemoc... Mieli tylko siebie i to dzięki temu nie dotknęli dna. Jednak Logan miał to szczęście, że wyrwał się z tego świata. Można powiedzieć, że los się uśmiechnął i dostał to, o czym marzy każdy nastolatek. Pojawił się ojciec, kobieta, która próbowała zastąpić mu matkę, były pieniądze...Ale on sam uważał, że to do niego nie pasuje. Zabrakło tutaj Quinn.

Po czterech latach znów się spotykają. Tym razem obydwoje należą do dwóch różnych światów, a Quinn nie potrafi mu wybaczyć tego, że zniknął bez słowa i nie dawał żadnego znaku życia. Została sama w bagnie, jednocześnie pilnując, by jej najlepszy przyjaciel nie zaćpał się na śmierć.
Widząc Quinn, Logan rozumie, że brakuje mu jej, ale jemu samemu daleko do odkupienia. Quinn zasługuje od życia na więcej.

Czy po tym, co spotkało Logan'a i Quinn, ta dwójka będzie w stanie wybaczyć sobie nawzajem? Czy ich wspólna przeszłość sprawi, że będą myśleć o wspólnej przyszłości? Czy może nie ma już dla nich żadnej nadziei?

***
Bardzo sceptycznie podchodziłam do tej lektury - przynajmniej na początku. Sądziłam, że dostanę trochę tani romans. Nie spodziewałam się za to, że prawdziwe życie i problemy będą grać pierwsze skrzypce. To właśnie na nich skupiła się aktorka. Uczucia zeszły na dalszy plan, nie mówiąc już o seksie.

W dzieciństwie Logan nie znał swojego ojca, a matka...cóż, była zajęta uprawianiem seksu z kolesiami. Jednak los sprawił, że ojciec się znalazł i się nawet zainteresował synem. Wziął go pod swoją opiekę. A ojciec okazał się nie byle kim, w dodatku miał pieniądze, więc Logan mógł mieć wszystko, co chciał. Tyle, że uważał, że to do niego nie pasuje. Jednak szanował pieniądz i był wbrew pozorom dobrym dzieckiem.

W dzieciństwie jego oparciem była Quinn, która również nie miała łatwego życia. Trafiała od jednej rodziny zastępczej do drugiej, znęcano się nad nią, miała ciężko. Ale oparcie miała w Loganie. Kochała muzykę i to nią żyła. Ale pewnego wieczoru Logan zniknął i słuch po nim zaginął. Dziewczyna nie miała tyle szczęścia co on. Owszem, pracowała, odkładała pieniądze, ale wciąż tkwiła w tamtym świecie.

Kiedy znów ta dwójka się spotyka, pojawia się gniew i rozgoryczenie. Chociażby ze strony Quinn i wcale jej się nie dziwię. Zaś Logan chce jej pomóc - zwłaszcza widząc po tym, jak Rhys się zachowuje i ją traktuje. Sam nie ma też łatwo i ma problemy z narkotykami.

Droga Quinn i Logan'a przetnie się jeszcze nie jeden raz. Choć ze strony dziewczyny z początku mamy jedynie żal, to z czasem i ona odczuwa brak swojego przyjaciela. Próbują dotrzeć do siebie nawzajem, a sam Logan niesamowicie wspiera ją i jej talent. Namawia ją do spełnienia marzeń.

To, co wspomniałam już na początku, to na pierwszy plan wysuwają się naprawdę poważne problemy. To im najwięcej czasu poświęciła Autorka, co według mnie, było bardzo dobrym pomysłem. Ukryła w tym wszystkim uczucie, a seks to sprawa dalekiego rzędu, co w dzisiejszych czasach jest rzadko spotykane w książkach.
Czytało mi się naprawdę szybko i dobrze. Zostałam pochłonięta historią tą dwójką i nim się obejrzałam, był już koniec. A to dobrze świadczy.

Redemption to historia o tym, jak dwójka skrzywdzonych ludzi stara się wybaczyć nie tylko sobie nawzajem, ale również pogodzić z tym, co zaszło w ich życiu. I choć z początku boją się tego, jak to może się skończyć, to jednak postanawiają zawalczyć o lepszych siebie i lepsze jutro.

Polecam i to bardzo - naprawdę bardzo dobra i piękna historia.

Tytuł: Redemption
Autorka: Nicole Dykes
Format: E-book

Za możliwość lektury dziękuję Autorce.

26 komentarzy:

 1. Oj nie mój gatunek - nie czuje się w nich dobrze ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jestem ciekawa, choć to nie coś co zazwyczaj czytam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja dawno takiej nie czytałam, ale serio, pozytywnie mnie zaskoczyła. Bardzo dobra :D

   Usuń
 3. Też mi się zdarza, że sięgam po tani romans, a dostaję znacznie więcej. :) Miłe zaskoczenie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Skoro tak mocno polecasz to będę miała tę książkę na uwadze.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie jestem do końca przekonana, ale jeszcze się zastanowię.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 6. Ach, szkoda że nie czytam po angielsku, bo historia ta wydaje się warta uwagi. 😊

  OdpowiedzUsuń
 7. Książka wydaje się super, mam nadziej ę, że kiedyś zostanie wydana w Polsce, ale może ją zakupię i przeczytam w oryginale, skoro tak ją polecasz :)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szczerze polecam :) też chciałabym żeby została wydana w Polsce :)

   Usuń
 8. Brzmi bardzo interesująco. W chwilach relaksu z pewnością sięgnę.

  OdpowiedzUsuń
 9. Fabuła mnie ciekawi, więc w wolnej chwili po nią sięgnę :)

  OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za każdy komentarz! Staram się odwiedzać Wasze blogi na tyle, na ile pozwala mi czas. Jeśli macie pomysł na jakiś post inny niż recenzje książek - jestem otwarta na sugestie. Mogą to być posty związane z nauką języków obcych, tłumaczeniem seriali, czy innego typu.
Jeśli masz pytania to zapraszam do kontaktu: misako.amaya@wp.pl

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia