1 wrz 2019

Bracia Slater. Tom 5 Damien & Tom 5.5 Alannah

 

Alannah od początku różniła się od reszty paczki. Była o wiele spokojniejsza niż inni i była po prostu sobą. Nigdy też nie pozbierała się po tym, co zrobił jej Damien. Jedna noc zmieniła całe jej życie i choć wydawałoby się, że pogodziła się z przeszłością, to kiedy ponownie go widzi, szybko rozumie, że ten wciąż zaprząta jej głowę.

Damian nigdy nie przestał żałować tego, co zrobił. W końcu wrócił do swojej rodziny i postanowił pokazać swojej miłości, że naprawdę żałuje tego, co wtedy zaszło. Pragnie, by w końcu mu zaufała.

Wszyscy im mocno kibicują, ale przed tą dwójką jeszcze wiele rozmów i problemów. Obydwoje muszą nauczyć siebie nawzajem, a przede wszystkim - komunikacji. Wciąż dręczy ich to, co ich poróżniło. Czy wspólne życie jest im faktycznie pisane?

***

Nie mogłam się doczekać premiery tego tomu, bowiem Damien to mój ulubieniec z rodzeństwa :D Odkąd tylko się pojawił, bardzo go polubiłam i po prostu chłopak skradł moje serce, no ;D Więc jak tylko przyszła książka, od razu wzięłam się za czytanie :D

Alannah to takie przeciwieństwo wszystkich dziewczyn z paczki. Jest spokojniejsza, mniej agresywna i w ogóle... Taka inna, ale w pozytywnym znaczeniu tego słowa. Zawsze też jakoś trzymała się z boku, choć Bronagh to jej najlepsza przyjaciółka.
Alannah to też dusza artystyczna i jej praca związana jest właśnie ze sztuką. Ma swój biznes i idzie jej naprawdę dobrze.

Damien to młodszy bliźniak Dominica i można by odnieść wrażenie, że wszyscy traktują go jak dziecko. Jak dla mnie to jest najspokojniejszy z nich wszystkich, a co za tym idzie...Odziwo najbardziej dorosły w zachowaniu :D Od pierwszej chwili, kiedy wrócił do braci, skradł moje serce i jestem jego ogromną fanką. Naprawdę żałuje tego, że tego feralnego wieczoru zranił Alannah i próbuje to wszystko naprawić, choć ta z początku po prostu unika go jak ognia. Bardzo się stara, a jedną rozmową Alannah po prostu go rani. Choć z jednej strony nie powinno jej się obarczać winą.

To, co bardzo mi się podobało w tym tomie, i też, co rzuca się w oczy, to fakt, że jest to najbardziej spokojna część ze wszystkich. Tylko nie zrozumcie mnie źle! Wcale nie chodzi o to, że nic się tu nie dzieje, bo wcale nie jest nudno podczas lektury. Po prostu mam wrażenie, że autorka po raz pierwszy całkowicie skupiła się na relacji między dwójką bohaterów - nie wiem, czy nie miała już pomysłów, czy jednak był to celowy zabieg, ale bardzo mi się to spodobało. Bo Damien i Alannah naprawdę potrzebowali czasu, by sobie wybaczyć i dotrzeć do siebie w ten normalny sposób.

Oczywiście, przeszłość braci Slater ponownie się odzywa, ale tym razem robi to w łagodniejszy sposób, ale i bardzo dosadny. Motyw kłamstwa jest przecież tak bardzo aktualny.... Zwłaszcza wtedy, kiedy chcemy chronić najbliższych.

Tytuł: Bracia Slater. Damien
Autorka: L.A.Casey
Ilość stron: 472


Wydawałoby się, że już nic nie stanie na drodze do szczęścia Damien'a i Alannah, ale rzeczywistość jest inna. Może nie jest okrutna, ale Alannah ma problem. Dręczą ją koszmary związane z tym, co mogło rozdzielić ją z ukochanym. I choć obiecali sobie, że nie będą mieć przed sobą więcej tajemnic, to ta jednak nie decyduje się z nim o tym porozmawiać. Dusi to w sobie, a przez to cierpi trochę ich związek. Zwłaszcza, że Damien jest gotów ruszyć o krok dalej... Czy Alannah dotrzyma mu kroku?

***
Alannah to po prostu dopełnienie piątego tomu o braciach Slater. Ta część bardziej skupia się na tym, co czuje dziewczyna i co się dzieje w jej głowie. Nie zabraknie tutaj pozostałych bohaterów ani historii związanych z nimi. Jedno jest pewne - wszyscy są prawdziwą rodziną. Uwielbiam czytać o nich i ubolewam, że to ostatni tom poświęcony bratu. Wiem, że są jeszcze bodajże dwa tomy z tej serii i planowany jest spin off, ale jednak zżyłam się bardzo z nimi :D

I w sumie to wciąż twierdzę, że Alannah i Damien to tacy wyjątkowi bohaterowie, trochę inni niż reszta. Może dlatego, że najpierw mocno się zranili, a potem próbowali to naprawić i odbudować swoje zaufanie? Jak dla mnie to chyba moja ulubiona para tej serii :D

Co ja mogę powiedzieć o Braciach Slater? To historia o rodzinie, wzajemnej miłości i o pokonywaniu problemów. Może na początku przed nimi uciekają, ale potem dzielnie z nimi walczą, by cieszyć się lepszym jutrem. Dodatkowo dostajemy dużo śmiechu, więc nie ma opcji, by się nudzić :)

Tytuł: Alannah
Autorka: L.A.Casey
Ilość stron: 164


Za możliwość obydwu lektur serdecznie dziękuję Wydawnictwu Kobiece. Dziękuję również za to, że to właśnie Wydawnictwo pokazało mi tę super serię :)

  

23 komentarze:

 1. Może kiedyś uda mi się poznać bohaterów tej serii. Nie mówię nie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Tyle dobrego słyszałam o tej serii, ale jakoś nie miałam okazji przeczytać tych książek. Mam nadzieję, że kiedyś uda mi się poznać te historie :D
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam, ja zaczęłam od środka i muszę nadrobić pierwsze dwa tomy :D ale zdecydowanie to seria roku dla mnie :D

   Usuń
 3. Ja skończyłam przygodę z tą serią na Dominic i Bronnah. Jakoś tak nie mogłam skupić się na innych bohaterach, jak w głowie wciąż miałam tę parę, którą tak btw bardzo polubiłam. Może kiedyś wrócę do dalszych części :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja nie czytałam o nich tomu jeszcze xd zaczęłam od trzeciego 🤣

   Usuń
 4. Mam w planach przeczytać całą serię. Tylko że tak się ociągam z jej poznaniem, że tych części wciąż przybywa i przybywa 😉

  OdpowiedzUsuń
 5. Odpowiedzi
  1. Ja nie znam tej serii, ale moja przyjaciółka bardzo ją lubi, więc może kiedyś się skuszę. 😊

   Usuń
 6. Cieszę się, że podobała ci się ta część. :) Mnie za bardzo nie interesuje ta seria, czytałam 1. tom i tą drugą książkę, ale mi nie podeszło.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja z kolei zaczęłam czytać od 3 tomu I ten trzeci mnie porwał xd będę musiała jeszcze nadrobić pierwszy i drugi ale słyszałam że pierwszy irytujący jest xd

   Usuń
 7. Słyszałam o nich wiele dobrego, ale sama jeszcze nie czytałam;) Póki co nie mam ochoty, ale kto wie, co przyniesie jutro ;D

  OdpowiedzUsuń
 8. Cała ta seria bardzo mnie kusi i kiedyś na pewno po nią sięgnę. :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Przede mną jeszcze 1 tom a gdzie tam tom 5 :D

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie czytałam nic z tej serii. Czytając książki z serii można fajnie „zaangażować” sie w losy bohaterów :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Trochę o niej słyszałam :)

  OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za każdy komentarz! Staram się odwiedzać Wasze blogi na tyle, na ile pozwala mi czas. Jeśli macie pomysł na jakiś post inny niż recenzje książek - jestem otwarta na sugestie. Mogą to być posty związane z nauką języków obcych, tłumaczeniem seriali, czy innego typu.
Jeśli masz pytania to zapraszam do kontaktu: misako.amaya@wp.pl

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia