5 sty 2022

Między literami - Kate Clayborn

 

Rozszyfruj wiadomość, którą zostawiła dla ciebie… miłość.

Ciepły i błyskotliwy romans o tym, co może kryć się między słowami…

Talent do kaligrafii przyniósł Meg Mackworth sławę. Ale Meg ma też inną umiejętność: odczytuje znaki, których inni nie widzą. Domyśliła się, że związek Reida Sutherlanda i jego wytwornej narzeczonej był skazany na porażkę, dlatego wplotła wykaligrafowane tajne ostrzeżenie w ich program ślubny. Sądziła, że nikt tego nie zauważy, ale nie doceniła inteligencji i spostrzegawczości Reida.

Rok później Reid odnajduje Meg, aby zapytać, skąd wiedziała, że ​​jego skrupulatnie zaplanowana przyszłość wkrótce legnie w gruzach. Meg nie ma czasu na pytania Reida — chyba że dzięki jego towarzystwu odnajdzie inspirację. Bohaterowie stają się sobie coraz bliżsi, choć próbują ignorować to, co zaczyna ich łączyć. Ale wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że rodzi się między nimi uczucie…

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

***

Z wielkim entuzjazmem podeszłam do lektury. Sądziłam, że historię Meg i Reid’a pochłonę na raz, a tym czasem potrzebowałam więcej czasu i cóż… Wypadło słabiej niż przypuszczałam.

Nie zrozumcie mnie jednak źle, bo całość jest naprawdę dobra. Uważam jednak, że występują tutaj pewne mankamenty, które utrudniają odbiór książki, ale to tylko moje zdanie.

Meg słynie z kaligrafii – z tego też żyje. Dodatkowo odczytuje znaki, których inni nie widzą. Przy realizacji pewnego zamówienia umieszcza informację, iż ślub nie ma sensu. Nie przypuszcza, że przyszły pan młody, Reid, znajdzie ukryte hasło. Pojawia się przed Meg po roku czasu i prosi o wyjaśnienie, skąd wiedziała, że ślub nie ma sensu. Meg nie chce odpowiadać, ale wierzy, że dzięki jego towarzystwu odnajdzie inspirację. Żadne z nich nie spodziewa się, że między nimi pojawi się uczucie. Zwłaszcza, że ukrywają przed sobą kilka spraw.

Meg jest bardzo specyficzną osobą, skrytą, wrażliwą. Typowa artystyczna dusza, aczkolwiek zaczęłam się w pewnym momencie zastanawiać, czy nie miała też jakiś problemów związanych z emocjami. Jest silnie przywiązana do swojej przyjaciółki. 

Reid też jest skryty, ale uważam, że pokazuje się w bardziej negatywny sposób. Taki stary mruk, a nawet pryk. Od samego początku widzimy, że mężczyzna coś ukrywa, ale ani razu nie przyszło mi do głowy, że to coś jest aż takiego kalibru! I myślę, że w moich oczach to właśnie TO sprawia, iż oceniam całość dużo lepiej niż początkowo.

Jak dla mnie Autorka przedstawia zbyt wiele szczegółów związanych z kaligrafią i liternictwem. Nie powiem, fajnie było czegoś się dowiedzieć, ale w pewnym momencie jest tego za dużo i bardzo przytłacza. Sądzę, że mogłoby być tego o połowę mniej.

Rozdziały są raczej dłuższe, ale styl i język Autorki są przyjemne w odbiorze. Wydaje mi się, że największym mankamentem, i nawet takim jedynym, to są po prostu te szczegóły związane z tym, czym się zajmuje Meg.

Fajne jest też to, że Autorka poruszyła tutaj różne kwestie. Ukazała problemy bohaterów, przedstawiła uczucia, które nimi targają.

Na mocną czwórkę jak najbardziej zasługuje. No i muszę jeszcze wspomnieć o okładce, która jest bardzo w moim guście 😊


Tytuł: Między literami
Autorka: Kate Clayborn
Ilość stron: 384
Wydawnictwo SłowneZa możliwość lektury serdecznie dziękuję Wydawnictwu Słowne5 komentarzy:

 1. Chyba nie do końca moja bajka. Tym razem pasuje.

  OdpowiedzUsuń
 2. A ja myślę, że dam tej książce szansę za jakiś czas. Sprawdzę jak ją odbiorę. ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Raz mnie ciągnie do tej książki, kiedy indziej nie i tak ją mam na czytniku odkąd pojawiła się na Legimi i wciąż nie mogę się zdecydować ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Twoja opinia bardzo pomocna. Mysle ze dobrze bym sie przy niej bawila. Fabula wydaje sie nietuzinkowa. Jesli wpadnie mi w lapki chetnie pozycze. Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za każdy komentarz! Staram się odwiedzać Wasze blogi na tyle, na ile pozwala mi czas. Jeśli macie pomysł na jakiś post inny niż recenzje książek - jestem otwarta na sugestie. Mogą to być posty związane z nauką języków obcych, tłumaczeniem seriali, czy innego typu.
Jeśli masz pytania to zapraszam do kontaktu: misako.amaya@wp.pl

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia