31 sty 2022

Grając w kalmara. Nieoficjalny przewodnik - Park Min Joon

 


To nie tylko najczęściej oglądany serial Netflixa, ale również jeden z najważniejszych fenomenów społecznych ostatnich lat. 456 tonących w długach osób bierze udział w serii dziecięcych zabaw, z których nie wolno im odpaść. Oznacza to bowiem śmierć. Ta niepokojąca mieszanka popularnych w dzieciństwie gier, krwi, walki o życie oraz krytyki systemu czerpie inspirację z "Battle Royale" i świata mangi. W bardzo krótkim czasie oddziaływanie serialu staje się zjawiskiem dotąd niespotykanym i zatacza coraz szersze kręgi.

"Grając w kalmara" to nieoficjalny przewodnik, który pozwoli ci poznać wszystkie tajemnice serialu, przybliży świat koreańskiej popkultury, a także dostarczy niezbędnej wiedzy, byś mógł zabierać głoś w dyskusji na temat kontrowersyjnego serialu.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

***

Czy jest tutaj ktoś, kto nie zna Squid Games? Tuż po premierze zrobiło się o tym serialu głośno i w sumie to nie bez powodu. Serial jest dość brutalny, nie pierniczy się w fabule, aczkolwiek zakończenie chyba nie jest satysfakcjonujące dla wszystkich odbiorców. Muszę jednak przyznać, że Korea Południowa zna się na takich dramach (serialach) i potrafią tworzyć dobre kino. 

Grając w kalmara. Nieoficjalny przewodnik to pozycja dla tych czytelników, którzy mają serial za sobą. Nawet na początku jest wzmianka o tym, by nie czytać, jeśli się nie oglądało, ponieważ w środku znajdziemy trochę spojlerów. 

Całość wypada naprawdę super – omówione są wszystkie gry, które pojawiły się w dramie. Wyjaśnione zostało jak grać, jak wygrać. Opisano odcinki a także głównych bohaterów. Nawiązano również do kultury, a dokładniej chodzi tutaj właśnie o dramy koreańskie. Nie brakuje również innych ciekawostek.

Czytało mi się szybko i dobrze. Przewodnik napisany jest prostym i przejrzystym językiem. 

Dla fanów serialu myślę, że jest to fajna pozycja, by sobie przypomnieć całość i ewentualnie wyjaśnić jakieś kwestie, które podczas oglądania były niejasne. 


Tytuł: Grając w kalmara. Nieoficjalny przewodnik.
Autor: Park Min Joon
Ilość stron: 160
Wydawnictwo JaguarZa możliwość lektury serdecznie dziękuję Wydawnictwu Jaguar.
5 komentarzy:

  1. Nie miałam jeszcze okazji zajrzeć do tego przewodnika. Ciekawy tytuł.

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie znam tego serialu, więc i po przewodnik na ten czas nie sięgnę.

    OdpowiedzUsuń
  3. Raczej nie sięgnę, nie przepadam za książkami powiązanymi z serialami i nigdy ich nie czytam

    OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za każdy komentarz! Staram się odwiedzać Wasze blogi na tyle, na ile pozwala mi czas. Jeśli macie pomysł na jakiś post inny niż recenzje książek - jestem otwarta na sugestie. Mogą to być posty związane z nauką języków obcych, tłumaczeniem seriali, czy innego typu.
Jeśli masz pytania to zapraszam do kontaktu: misako.amaya@wp.pl

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia